Reklama
Reklama

Ważna deklaracja polityka PiS: to jest koniec koalicji i rząd mniejszościowy

fot. By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25462698
fot. By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25462698

Trwają tarcia na szczytach władzy.

Sejm przyjął nowelę ustawy o ochronie praw zwierząt. Przeciwko było 75 posłów, a wśród nich parlamentarzyści Solidarnej Polski i Porozumienia, a nawet członkowie samego Prawa i Sprawiedliwości (wśród nich Bartłomiej Wróblewski). Już wcześniej kierownictwo PiS zapowiadało wyciągnięcie konsekwencji wobec posłów, którzy złamią dyscyplinę partyjną.

Członków PiS mogą spotkać surowe konsekwencje. - Sądzę, że zostaną wykluczeni z partii, bo była zapowiedź na klubie. Prezes zapowiedział jasno, że oczekuje w tej sprawie jasnego i jednolitego stanowiska od członków PiS.To już jest sprawa formacji duchowej, to już nawet nie jest kwestia przynależności do partii. Dobrzy ludzie powinni rządzić Polską - mówił na antenie RMF FM Marek Suski z PiS.

W kontekście Solidarnej Polski i Porozumienia Suski mówił, że "koalicji już nie ma i rozmowy nie są planowane", sugerował również zmiany w resorcie sprawiedliwości, kierowanym obecnie przez Zbigniewa Ziobrę.

- To nie jest koniec świata, a koniec koalicji i prawdopodobnie rząd mniejszościowy - ocenił Suski.

O tym czy zapowiedzi Suskiego znajdą pokrycie w rzeczywistości przekonamy się w najbliższych dniach. Na początku nadchodzącego tygodnia ma dojść do spotkania władz PiS i dopiero wtedy można spodziewać się konkretnych decyzji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro