Reklama
Reklama

Strażnicy miejscy kontrolują poznańskie budowy. Sypią się mandaty

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Jezdnie pokryte błotem, walające się śmieci, zniszczone trawniki, ciężarówki parkujące na chodnikach - to najczęściej powtarzające się uwagi mieszkańców sąsiadujących z terenem budowy.

Tylko we wrześniu strażnicy miejscy skontrolowali kilkanaście takich miejsc. Na terenie os. Kwiatowego aż 7. Chaos i bałagan - tak tylko można określić wygląd zlustrowanych terenów. We wszystkich przypadkach, za uchybienia związane z gromadzeniem odpadów, zanieczyszczaniem jezdni oraz brakiem tablic informacyjnych, posypały się mandaty. W jednym przypadku kierownik budowy został ukarany mandatami na łączną kwotę 800 zł. Zarządzono natychmiastowe sprzątanie i zapowiedziano powtórne kontrole - relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Dobrze znana strażnikowi rejonowemu jest też budowa przy ulicy Katowickiej, gdzie obecnie trwa zalewanie betonem hali garażowej. Wcześniej kilka razy interweniował tam w sprawie jezdni zanieczyszczonej błotem przez pojazdy z budowy. Poskutkowały mandaty i zamiatanie jezdni. Obecnie mieszkańcy zgłosili problem dewastacji chodników przez pojazdy wypełnione betonem. Interwencja ta jest aktualnie wyjaśniana. Strażnicy w różnych godzinach obserwują cały teren - dodaje Piwecki.

Z kolei ulice Gajowa, Żołnierzy Wyklętych czy Moniki Cegłowskiej, to adresy placów budowy na terenie Jeżyc, gdzie najczęściej powtarzający się problem dotyczy zanieczyszczania jezdni błotem. Mandaty i zamiatanie jezdni to najczęstsze efekty wizyt strażników.

Od początku roku strażnicy, w ramach realizowanych codziennych zadań i interwencji, kontrolą objęli 117 budów i terenów do nich przylegających. Stwierdzone nieprawidłowości skutkowały nałożeniem ponad 100 mandatów - kończy rzecznik straży miejskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
22.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro