Reklama

Szkoła w Swarzędzu została rozbudowana. Koszt inwestycji to 17 mln zł

fot. A.Młynarczak i M.Woliński
fot. A.Młynarczak i M.Woliński

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu trwała niespełna rok. Od września uczniowie mogą korzystać z nowych udogodnień.

Rozbudowa SP nr 2 w Swarzędzu polegała m.in. na rozbudowie istniejącego budynku szkoły o dwukondygnacyjny budynek będący łącznikiem pomiędzy częścią istniejącą i nowobudowaną, zawierającą salę gimnastyczną wraz z zapleczami oraz część dydaktyczną zlokalizowaną na piętrze. W ramach projektu zagospodarowany został też teren, powstały chodniki, plac postojowy dla samochodów osobowych i plac zabaw a także nowe boiska sportowe.

Ta rozbudowa przeprowadzona została bardzo sprawnie, a nowa część szkoły na pewno spodoba się wszystkim i będzie dobrze służyła uczniom i nauczycielom. Nowe sale lekcyjne wraz z zapleczem, nowa, obszerna i znakomicie wyposażona sala gimnastyczna, zewnętrzne boiska, piękny plac zabaw dla najmłodszych - wszystko to było bardzo potrzebne - podkreśla dyrektor SP 2 - Marlena Adolp.

Burmistrz Marian Szkudlarek dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do rozbudowy szkoły podkreślił, że inwestycje oświatowe to jeden z priorytetów swarzędzkiego samorządu, za co należą się słowa uznania także dla wszystkich burmistrzów i radnych poprzednich kadencji. Modernizacji i rozbudowie poddane zostaną następne swarzędzkie obiekty oświatowe, do czego już się przygotowujemy - powiedział burmistrz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro