Reklama

Szkoła w Swarzędzu została rozbudowana. Koszt inwestycji to 17 mln zł

fot. A.Młynarczak i M.Woliński
fot. A.Młynarczak i M.Woliński

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu trwała niespełna rok. Od września uczniowie mogą korzystać z nowych udogodnień.

Rozbudowa SP nr 2 w Swarzędzu polegała m.in. na rozbudowie istniejącego budynku szkoły o dwukondygnacyjny budynek będący łącznikiem pomiędzy częścią istniejącą i nowobudowaną, zawierającą salę gimnastyczną wraz z zapleczami oraz część dydaktyczną zlokalizowaną na piętrze. W ramach projektu zagospodarowany został też teren, powstały chodniki, plac postojowy dla samochodów osobowych i plac zabaw a także nowe boiska sportowe.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Ta rozbudowa przeprowadzona została bardzo sprawnie, a nowa część szkoły na pewno spodoba się wszystkim i będzie dobrze służyła uczniom i nauczycielom. Nowe sale lekcyjne wraz z zapleczem, nowa, obszerna i znakomicie wyposażona sala gimnastyczna, zewnętrzne boiska, piękny plac zabaw dla najmłodszych - wszystko to było bardzo potrzebne - podkreśla dyrektor SP 2 - Marlena Adolp.

Burmistrz Marian Szkudlarek dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do rozbudowy szkoły podkreślił, że inwestycje oświatowe to jeden z priorytetów swarzędzkiego samorządu, za co należą się słowa uznania także dla wszystkich burmistrzów i radnych poprzednich kadencji. Modernizacji i rozbudowie poddane zostaną następne swarzędzkie obiekty oświatowe, do czego już się przygotowujemy - powiedział burmistrz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
77.26 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro