Reklama
Reklama

Mieszkańcy regularnie nie mają wody w kranach przez przeciążony wodociąg

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Richard Styles / freeimages.com

Absurdalną sytuację z gminy Gniezno opisuje portal gniezno24.com.

Z lokalnym portalem skontaktowała się mieszkanka Jankowa Dolnego w gminie Gniezno, która przyznaje, że od kilku lat narasta tu problem braku wody w kranach. Problem nasila się przede wszystkim latem, gdy mieszkańcy podlewają swoje ogrody. Nie są to chwilowe przerwy w dostawie wody, a kilkugodzinne. Wody potrafi nie być przez większość dnia, co skutecznie uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Mieszkańcy Jankowa Dolnego wiedzą, że mieszkają na skraju sieci wodociągowej zarządzanej przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Łabiszynku. Jak sami ustalili, problem w tym roku jest jeszcze poważniejszy niż zwykle, ponieważ działki letniskowe w Jankowie Dolnym, przez niedziałającą pompę zapewniającą wodę z jeziora, są podlewane wodą z wodociągu. Kolejna sprawa to nowe przyłącza do sieci, które wciąż się tu pojawiają. I będą się pojawiać, bo na sprzedaż są kolejne działki budowlane w tym rejonie.

We wtorek SM Łabiszynek zaapelowała do mieszkańców o "rozważne i oszczędne korzystanie z wody". - Szanujmy siebie nawzajem i pamiętajmy, że nie jesteśmy sami. Napełnianie basenów czy podlewanie może spowodować, że naszym sąsiadom będzie brakowało wody do spożycia - czytamy w komunikacie.

Mieszkańcy są oburzeni, o czym piszą na facebookowej stronie gminy. - Generalnie takiej patologi z wodą i jej przyłączem nie ma w całej Wlkp. i Kujawsko-pomorskiem jak w naszej gminie zarządzanej przez prywatną firmę, która obsługuje sieć wodociągową na terenie gminy Gniezno... To co się tu dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie i wyobraźnię. Prokurator dawno powinien zapukać do drzwi - pisze Mateusz. - Kalina wieś to już w ogóle na samym końcu, trzeba pilnować, aby choć trochę wody nabrać do picia czy do obiadu, a o kąpaniu można zapomnieć. Masakra jakaś - dodaje Mirosława.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
11.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro