Reklama
Reklama

Nocne hałasy na budowie na poznańskiej Polance. "Interwencje policji nic nie dają"

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Mieszkańcy ulicy Katowickiej skarżą się, że inwestor stawiający tu nowy blok pracuje także w nocy.

W tej sprawie napisał do nas w nocy czytelnik. - Jestem mieszkańcem ul. Katowickiej. Deweloper, który buduje blok obok Galerii Malta, wielokrotnie przeprowadza swoje prace w godzinach nocnych. Obecnie jest godzina 2:32 i jest ogromny hałas, maszyny do ubijania betonu bardzo hałasują, do tego używane jest bardzo mocne oświetlenie, które świeci w okna mi, jak i mieszkańcom pobliskich domów. Ciężko spać obok placu budowy. Czy jest jakieś możliwość nagłośnienia tego problemu, bo interwencje policji nic nie dają - pisze.

Straż miejska przyznaje, że otrzymała kilka skarg od mieszkańców na działania dewelopera. Dotyczą także nocnych hałasów. - Strażnicy wielokrotnie rozmawiali z kierownikiem budowy i informowali o skargach mieszkańców - podkreśla Anna Nowaczyk z SM. - Artykuł 51 Kodeksu Wykroczeń mówi o zakłócaniu spokoju, porządku publicznego, spoczynku nocnego lub wywołaniu zgorszenia w miejscu publicznym. W tym przypadku warunkiem koniecznym do zaistnienia tego wykroczenia jest skarga przynajmniej jednej osoby, której spokój - w tym konkretnym zgłoszeniu spoczynek nocny - został zakłócony. Jest to niezbędne do do wykonania przez strażnika lub policjanta czynności służbowych. W praktyce zazwyczaj jest tak, że funkcjonariusze udają się na miejsce i rozmawiają z kierownikiem budowy i tłumaczą, że otrzymujemy skargi od mieszkańców. Niestety nie zawsze te działania przynoszą oczekiwany efekt - dodaje.

Tutaj najwyraźniej efektów rozmów brak. - Osoba zgłaszająca może pojawić się w siedzibie straży miejskiej w charakterze świadka i zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu - kończy Nowaczyk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro