Reklama

Stare drzewa zagrożeniem dla spacerowiczów

fot. Mateusz Kina - archiwum
fot. Mateusz Kina - archiwum

O krok od tragedii w Parku Sołackim. W czwartek przed spacerującą kobietą wraz ze swoim dzieckiem spadł kilkumetrowy konar z drzewa. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Całe wydarzenie skończyło się jedynie na strachu i złamanej ławce w parku. Pozostaje jednak pytanie, kto odpowiada za stan drzew w parkach.

W czwartek przed spacerująca kobietą wraz z małym dzieckiem spadł konar z drzewa. Gałąź runęła tuż przed jej stopami i rozbiła stojącą tam ławkę. Nie był to jedyny wypadek, do którego doszło w Parku Sołackim. Tego samego dnia kilka godzin później runęła kolejna gałąź.

Okazuje się, że w takich przypadkach nie pomoże nam za bardzo Straż Miejska. Te służby mogą jedynie zabezpieczyć dany teren tak, aby w tym miejscu nikomu już nic się nie stało. Za stan drzew w parku odpowiada miasto a dokładniej Zarząd Zieleni Miejskiej. Pracownicy mają obowiązek sprawdzać stan drzew.

Po czwartkowym zgłoszeniu pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej pojawili się na miejscu i rozpoczęli znakowanie tych, które są spróchniałe i mogą się ułamać. Większość drzew w Parku Sołackim liczy sobie ponad sto lat. Ich kontrole odbywają się średnio dwa razy w roku.

Mieszkańcy, którym stanie się krzywda w wyniku podobnego zdarzenia mogą ubiegać się o odszkodowanie. Podstawą musi być jednak zgłoszenie sprawy i udowodnienie, że istnieje instytucja odpowiedzialna za prawidłowe utrzymanie stanu drzew i zaniedbała swoje obowiązki.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
77.26 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro