Reklama
Reklama

Zlikwidowano samochodową dziuplę. Wpadły dwie osoby

fot. policja

Akcję przeprowadzili policjanci z Bydgoszczy i Poznania.

Funkcjonariusze z Bydgoszczy, we współpracy z poznańskimi policjantami zajmującymi się przestępczością samochodową, badali sprawę grupy przestępczej zajmującej się kradzieżą z włamaniem samochodów na terenie Wielkopolski, Pomorza i Kujaw.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Pod koniec czerwca jeden z podejrzewanych został zatrzymany przez wielkopolskich policjantów w Gnieźnie. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku przy kradzieży opla movano, który został skradziony z terenu Szubina (kujawsko-pomorskie). Ta sytuacja pozwoliła na dalsze kroki poznańskich i bydgoskich policjantów - wyjaśnia Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

W ubiegłym tygodniu policjanci "odwiedzili" kilka wytypowanych miejsc na terenie Wielkopolski. - Zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności 41-latka. Mężczyzna był jedną z głównych postaci zarządzających grupą przestępczą. Kolejną zatrzymaną osobą był 36-latek. Policjanci znaleźli u niego na posesji części samochodowe pochodzące od trzech kradzionych aut z terenu Polski oraz Niemiec. Łącznie zabezpieczyli ponad 150 różnych elementów samochodowych. Ponadto, w trakcie realizacji odzyskali skradzionego fiata ducato. Podejrzani zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej celi w Bydgoszczy - dodaje.

Grupa działała od początku roku i ma na koncie kradzieże kilkunastu samochodów. 41-latek będzie odpowiadać za kradzieże z włamaniem, a 36-latek za paserstwo. Mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące. Policjanci zapowiadają, że sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy
8℃
5℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
57.47 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro