Reklama

Winda do lasu w Nadleśnictwie Oborniki

Przez ostatnie półtora roku mieliście możliwość oglądania naszych produkcji telewizyjnych o zrównoważonej gospodarce leśnej, a osoby przejeżdżające przez powiat obornicki trasą nr 11 i 178 dodatkowo podziwiały kolorowe leśne billboardy. Wszystko było powiązane tajemniczym hasłem "Windą do lasu". Jak to? Windą? Do lasu?

W Nadleśnictwie Oborniki zrealizowaliśmy projekt pod nazwą "Windą do lasu - kampania edukacyjno-informacyjna o zrównoważonej gospodarce leśnej wraz z modernizacją infrastruktury Nadleśnictwo Oborniki uwzględniającą potrzeby osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Istotą projektu było udostępnienie Izby Edukacyjnej Nadleśnictwa Oborniki osobom niepełnosprawnym ruchowo. W celu ominięcia barier architektonicznych i pokonania dwóch kondygnacji powstała nowoczesna winda zewnętrzna.
Izba Edukacyjna w Nadleśnictwie Oborniki działa już blisko 20 lat, jednak dopiero realizacja projektu pozwoliła na zaopatrzenie jej w nowoczesne urządzenia multimedialne, niezbędne do prowadzenia edukacji zgodnie ze współczesnymi standardami.
Aby zapewnić osobom niewidomym, niedowidzącym i głuchym dostęp do leśnych treści edukacyjnych książki i tablice wyprodukowane w ramach projektu zostały przetłumaczone na język Brille'a, a produkcje filmowe zostały zaopatrzone w napisy, tłumaczenia migowe oraz audiodeskrypcję.
Obejrzyjcie ten film promocyjny, a poznacie naszą pełną ofertę edukacyjną. Więcej aktualności znajdziecie na naszych mediach społecznościowych (www.facebook.com/oborniki.nadlesnictwo). Do zobaczenia w Nadleśnictwie Oborniki, pamiętajcie, że jesteśmy blisko Was.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro