Reklama
Reklama

Zatrzymano podpalacza z południa Wielkopolski. To strażak z OSP

fot. policja

Straty na prawie milion złotych.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o płonących stogach siana na terenie powiatu ostrowskiego. Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego już od lutego pracowali nad sprawą tych podpaleń, do których dochodziło w ostatnich miesiącach na terenie dwóch gmin powiatu ostrowskiego - Ostrów Wielkopolski i Raszków. Płonęły baloty słomy, a straty osiągnęły prawie milion złotych. Funkcjonariuszom udało się ustalić osobę, która może stać za podpaleniami. - To 27-letni mężczyzna z powiatu ostrowskiego. Podczas poszukiwań sprawcy kryminalni ustalili miejsce przebywania mężczyzny. 5 czerwca policjanci ostrowskiej Grupy Realizacyjnej zatrzymali 27-latka - wyjaśnia Małgorzata Michaś z ostrowskiej policji.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

- Podpalacz wyjaśniał policjantom, że podkładał ogień po to, by jego jednostka OSP, do której należy, była wzywana do akcji. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przez policjantów, Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim przedstawił mężczyźnie zarzuty zniszczenia mienia poprzez podpalenie i wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego - dodaje.

W poniedziałek sąd zdecydował, że 27-latek przez trzy miesiące będzie przebywać w areszcie. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro