Reklama
Reklama

Upał w Moderusach Gamma przez problemy z klimatyzacją?

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Nasz czytelnik twierdzi, że w najnowszych poznańskich tramwaj jest problem z klimatyzacją.

- Zimą był poruszany problem braku wentylacji i parowania szyb w nowych tramwajach Moderus Gamma. Latem problem jest w drugą stronę. Mimo że słychać szum (klimatyzacja chodzi) to jest ona zupełnie niewydajna i jest straszny zaduch. Gdyby nie możliwość odblokowania okien, to ludzie by znowu padali jak kawki - pisze nasz czytelnik.

Wiosenne last minute dla twojej skóry! Zabiegi DERMALOGICA oraz peelingi PEEL MISSION w promocyjnej cenie -15%. Rezerwacja Tel. 607 608 867-> online www.wonderland.pl
REKLAMA

Agnieszka Smogulecka z poznańskiego MPK przyznaje, że w pojazdach są pootwierane okna, bo ze względu na koronawirusa podjęto decyzję o wyłączeniu klimatyzacji. - To działania profilaktyczne, mające na celu minimalizację zagrożenia zakażeniem koronawirusem - tłumaczy. - Po pojawieniu się zagrożenia epidemicznego spowodowanego koronawirusem podjęto decyzję o wyłączeniu klimatyzacji we wszystkich tramwajach w nią wyposażonych i odblokowaniu okien. Ma to na celu zapewnienie jak najlepszego przewietrzania tramwajów, w celu maksymalnego ograniczenia możliwości ewentualnej transmisji wirusa pomiędzy pasażerami (jak tłumaczą fachowcy: przy włączonej klimatyzacji tylko część powietrza nawiewanego przez system wentylacyjny jest zasysana z zewnątrz, pozostała część podlega recyrkulacji - przetłaczana jest w obiegu zamkniętym). MPK Poznań zdecydowało się na ten krok podobnie jak wielu innych przewoźników. Decyzja podyktowana była troską o bezpieczeństwo pasażerów i kierowców, była również odpowiedzią na wnioski osób korzystających z komunikacji miejskiej - dodaje.

Nie wiadomo kiedy klimatyzacja zostanie ponownie uruchomiona w pojazdach MPK. Z całą pewnością nastąpi to dopiero w momencie, gdy sytuacja związana z pandemią się poprawi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro