Reklama
Reklama

Pomimo epidemii wystartował sezon budowlany w Poznaniu

Na dobre wystartował sezon budowlany w Poznaniu. Choć pierwsze inwestycje, z powodu wyjątkowo łagodnej zimy, rozpoczęły się już na przełomie marca i kwietnia, dopiero teraz mieszkańcy miasta Poznania mogą obserwować wyrastające wszędzie jak grzyby po deszczu place budowy.

Tegoroczne opóźnienie w rozpoczęciu prac budowlanych spowodowane zostało oczywiście pandemią koronawirusa. Sektor budowlany, jak większość branży, dotknął kryzys gospodarczy, jednak wszystko wskazuje na to, iż powoli podnosi się z kolan. Najwięksi inwestorzy postanowili rozpocząć prace, dopóki na ulicach miasta panuje mniejszy ruch, dzięki czemu uda się uniknąć potężnych korków, nawet pomimo zamknięcia tak strategicznych miejsc jak ul. Naramowicka (budowa nowej trasy tramwajowej) czy ul. Dąbrowskiego (remont nawierzchni). Wykonawcy liczą również na szybsze zakończenie prac, mniejszy ruch ułatwi dostawy kruszywa budowlanego, transport ciężkiego sprzętu oraz wywóz gruzu w kontenerach.

Jak się jednak okazuje, rozpoczęcie sezonu dotyczy nie tylko największych inwestycji. Zgodnie z relacją jednego z naszych czytelników: "Prowadzę firmę remontową i nie wyrabiam się z zamówieniami. Bałem się, że przez epidemię COVID nie będę miał pracy, jednak wygląda na to, że się myliłem. Co chwilę dostaję zapytania o terminy, bo ktoś planuje zburzyć ściankę działową, kto inny postanowił w końcu położyć płytki w łazience, a jeszcze kto inny chce zbudować podjazd do garażu, póki z niego nie korzysta. Jestem w szoku, takiego wejścia w sezon budowlany jeszcze nie było. Zmuszony jestem korzystać z podwykonawców i zaprzyjaźnionych firm, na przykład w zakresie wywozu śmieci po budowie, bo sam nie dałbym rady."

Poznaniacy zmuszeni do pozostawania w domach masowo odwiedzają markety budowlane, które pozostały otwarte pomimo innych obostrzeń. Na rogu niemal każdej poznańskiej ulicy dostrzec można kontenery na wywóz odpadów remontowych zamówione przez osoby prywatne. Buduje się więc nie tylko miejska infrastruktura, ulice i domy, ale również w blokowiskach małe remonty trwają już w najlepsze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro