Reklama

Potężne zagrożenie pożarowe w lasach

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. OSP Szydłowo / FB
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. OSP Szydłowo / FB

Warto zachować ostrożność.

W ostatnich dniach pogoda nas rozpieszcza, ale w lasach jest bardzo sucho, wilgotność ściółki spadła do niebezpiecznego poziomu. W takich warunkach wystarczy chwila nieuwagi i strażacy oraz leśnicy mogą mieć pełne ręce roboty.

Wybierając się na wycieczkę do lasu należy bardzo uważać i przestrzegać kilku podstawowych zasad. Między innymi sprawdzić zagrożenie pożarowe, ognisko można rozpalić tylko w miejscu do tego wyznaczonym. W przypadku dużego zagrożenia pożarowego nie wolno rozpalać ognisk nawet w miejscach wyznaczonych. Należy też zapomnieć o paleniu papierosów w lesie - niedopałki mogą wywołać pożar. Wszelkie śmieci - zwłaszcza szkło, należy zabrać ze sobą. W przypadku zagrożenia należy natychmiast zawiadomić służby.

Z mapy opublikowanej przez Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w piątek i sobotę wysokie, bardzo wysokie i ekstremalne zagrożenie pożarowe ma wystąpić na przeważającym obszarze Polski - również w Wielkopolsce.Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro