Reklama
Reklama

Kolumny wojska będą poruszać się po drogach. "Kulminacja przemieszczeń"

fot. Sztab Generalny WP / FB
fot. Sztab Generalny WP / FB

Będzie tak przez najbliższe trzy dni.

Od 4 do 6 maja planowane są przemieszczenia kolumn wojskowych w kilku województwach na pólnocnym-zachodzie i północy Polski. W związku z tym, że trwa majówka, a nadmorskie miejscowości przeżywają prawdziwe oblężenie, warto liczyć się z utrudnieniami i szczególnie uważać na drogach. Tym bardziej, że przed nami fala powrotów.


"Czas popularnej "majówki" nie zwalnia Nas z utrzymania gotowości i realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem naszej Ojczyzny. Tysiące żołnierzy i sprzętu wojskowego wypełnia zobowiązania sojusznicze szkoląc się z naszymi partnerami w ramach ćwiczenia DEFENDER-24" - informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

"Gdy wyruszą Państwo w drogę na zasłużony wypoczynek, prosimy zachować szczególną ostrożność, gdyż mogą Państwo napotkać na trasie liczne kolumny wojskowe. Siły NATO będą przemieszczać się sprawnie i zgodnie z zasadami ruchu drogowego, jednak należy stosować zasadę ograniczonego zaufania" - dodaje.

Kulminacja przemieszczeń nastąpi w okresie od 4 do 6 maja, w regionach województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro