Reklama

Azerbejdżanin wyłudził od plantatorów spod Kalisza pomidory warte 300 tysięcy złotych

fot. kie-ker / pixabay.com

Przedsiębiorca twierdzi, że nie zapłacił za pomidory, bo dotarły do niego zepsute. Plantatorzy mają zupełnie inne zdanie.

Jak podają faktykaliskie.pl, Azerbejdżanin w dniach 11 - 19 czerwca ubiegłego roku miał otrzymać zamówione pomidory od plantatorów spod Kalisza. Mężczyzna twierdzi, że otrzymał zepsute warzywa i w związku z tym nie zapłacił kontrahentom. Ci oszacowali straty na około 300 tysięcy złotych, a sprawa trafiła do sądu.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

W trakcie śledztwa ustalono, że warzywa dostarczone do mężczyzny były świeże i nie mogły zepsuć się w trakcie transportu. Co więcej, Azerbejdżanin odebrał pomidory od plantatorów dopiero po tym, jak jakość warzyw ocenił Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Ocena inspektoratu była pozytywna.

41-latkowi postawiono dwa zarzuty oszustwa. Jeden dotyczy zamówienia 6,5 tysiąca kartonów pomidorów (każdy ważący 6 kg) na kwotę prawie 90 tysięcy złotych, a drugi zamówienia pomidorów na kwotę ponad 200 tysięcy złotych. Mężczyzna towar otrzymał, ale za niego nie zapłacił. Dodatkowo, przestał kontaktować się z polskimi kontrahentami.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Akt oskarżenia w jego sprawie trafił do sądu w Kaliszu. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
2.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro