Reklama
Reklama

Kiss & Ride przy Poznaniu Głównym zastawiany przez taksówkarzy: "dodatkowo urządzają sobie pogaduszki"

fot. Wojtek

Temat parkowania taksówek w miejscu przeznaczonym na "odstawianie" i odbieranie pasażera powraca jak bumerang.

- Błagam zajmijcie się tym tematem, złotówy mają kilka metrów dalej postój, a notorycznie sobie robią postój na zakazie. Dodatkowo teraz pogaduszki - napisał do nas Wojtek w sobotę przed 21.00.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Od marca 2016 roku przy Poznaniu Głównym wyznaczona jest strefa Kiss & Ride - parking, na którym możemy się zatrzymać przez minutę, by odwieźć kogoś na pociąg lub odebrać go z dworca. Niestety regularnie parkują tu taksówkarze.

Służby od dawna przyznają, że o problemie wiedzą. - Zdecydowana większość taksówkarzy przestrzega "porozumienia" i korzysta z postoju. Jest jednak część taksówkarzy, którzy w tym miejscu albo oczekują na klienta blokując innym podjazd, albo przyjechali na wezwanie (kurs) zamówiony z pociągu i odbierają podróżnego - wyjaśniał nam w przeszłości Przemysław Piwecki ze straży miejskiej.

Taksówkarze mają swoje argumenty. Twierdzą, że przeznaczono dla nich za mało miejsc do parkowania w okolicy, a jeśli już są wyznaczone, to często podróżni mają problem z ich znalezieniem. Podkreślają też, że zdarza się, że inni kierowcy zajmują miejsca przeznaczone dla taksówek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro