Reklama

Kiss & Ride przy Poznaniu Głównym zastawiany przez taksówkarzy: "dodatkowo urządzają sobie pogaduszki"

fot. Wojtek
fot. Wojtek

Temat parkowania taksówek w miejscu przeznaczonym na "odstawianie" i odbieranie pasażera powraca jak bumerang.

- Błagam zajmijcie się tym tematem, złotówy mają kilka metrów dalej postój, a notorycznie sobie robią postój na zakazie. Dodatkowo teraz pogaduszki - napisał do nas Wojtek w sobotę przed 21.00.

Od marca 2016 roku przy Poznaniu Głównym wyznaczona jest strefa Kiss & Ride - parking, na którym możemy się zatrzymać przez minutę, by odwieźć kogoś na pociąg lub odebrać go z dworca. Niestety regularnie parkują tu taksówkarze.

Służby od dawna przyznają, że o problemie wiedzą. - Zdecydowana większość taksówkarzy przestrzega "porozumienia" i korzysta z postoju. Jest jednak część taksówkarzy, którzy w tym miejscu albo oczekują na klienta blokując innym podjazd, albo przyjechali na wezwanie (kurs) zamówiony z pociągu i odbierają podróżnego - wyjaśniał nam w przeszłości Przemysław Piwecki ze straży miejskiej.

Taksówkarze mają swoje argumenty. Twierdzą, że przeznaczono dla nich za mało miejsc do parkowania w okolicy, a jeśli już są wyznaczone, to często podróżni mają problem z ich znalezieniem. Podkreślają też, że zdarza się, że inni kierowcy zajmują miejsca przeznaczone dla taksówek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro