blog background
 
poczytna: Poczytna
książki, hobby
metka_epoznan
Drewniane okna czy warto?
ok
2
not ok
1
liczba odsłon: 100

Wielu inwestorów jak i osób prywatnych stoi przed wyborem okien PVC czy drewniane.

Obecnie produkowane okna niezależnie od materiału z jakiego są wykonane są trwałe, wygodne w użytkowaniu jak i ładne. Z pewnością trzeba dobrze wybrać miejsce zakupu takich okien gdyż najważniejsza jest jakość. Warto sprawdzić specyfikację takich okien na http://czapliccy.eu/okna-drewniane-warszawa/ .

 

 

Drewno jest naturalnym surowcem więc działa na niego bardzo wiele czynników.

Przy oknach z drewna nie możemy mówić o powtarzalności takich parametrów jak wytrzymałość oraz podatność na warunki atmosferyczne.

Przy oknach drewnianych należy liczyć się z tym iż są bardziej podatne na drobne uszkodzenia powierzchni mimo prawidłowego przygotowania i obróbki drewna.

 

Drewniane okna wymagają malowania od strony zewnętrznej co 3-5 lat, a w skrajnie niekorzystnych warunkach nawet częściej.

Wybierając ten rodzaj okien możemy je łatwo naprawić w razie jakiś uszkodzeń lub je przemalować na inny kolor gdy ten już nam się znudzi lub nie pasuje do koloru ścian lub wnętrza.

Warto kierować się wyborem okien drewnianych gdy miejsce zamontowania jest narażone na duże nasłonecznienie lub dużą wilgotność.

 

Duże znaczenie przy wyborze rodzaju okien ma również cena. Zazwyczaj okna drewniane są o 10-15% droższe niż okna z PVC. Przy porównaniu cen należy również uwzględnić rodzaj zamontowanych okuć jak i oszklenia.

 

Rodzaje obu okien są porównywalne więc tak naprawdę wybór należy do nas.


WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: Tomasz Urbaniak