Pogoda jutro Pogoda Poznań
164

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Decyzja o likwidacji PKS Poznań zostanie odroczona? Chcą tego poznańscy radni i wielkopolscy samorządowcy
BS | aktualizacja: Czwartek, 3 2019 roku, godzina 14: 2

O kiepskich wynikach finansowych PKS Poznań Jacek Jaśkowiak poinformował na początku marca. Wówczas pojawiła się informacja, że spółka może zostać zlikwidowana.

Decyzja o likwidacji PKS Poznań zostanie odroczona? Chcą tego poznańscy radni i wielkopolscy samorządowcy

Jacek Jaśkowiak twierdzi, że Poznań nie może finansować usług transportowych dla ościennych gmin i powiatów. Zdaniem prezydenta Poznania lokalne samorządy powinny dopłacać do przewozów obsługiwanych prze PKS Poznań - Spółka do tej działalności dopłaciła ponad 5 mln złotych, bo taka była strata na sprzedaży. Analogiczna sytuacja była w roku wcześniejszym - mówi Beata Kocięcka, dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego UM.

Prezydent Poznania spotkał z wójtami i burmistrzami i zaproponował im współfinansowanie połączeń. Samorządowcy poczuli się postawieni pod ścianą, bo spotkanie odbyło się 7 marca, a decyzja w sprawie PKS-u ma zapaść 19 marca - Co takiego się stało, że tak szybko trzeba tę spółkę likwidować? Tu i teraz. W marcu czy kwietniu. Może byłoby warto usiąść do rzeczowej analizy, przedstawić cyfry, przedstawić wyniki - zastanawia się Piotr Woszczyk, zastępca burmistrza Obornik. Samorządowcy są gotowi do negocjacji, ale te wymagają czasu. 

Z najnowszych informacji wynika, że miasto wstrzyma się z decyzją - Termin kilku dni dla gmin, żeby podjęły decyzję jest zbyt krótki. Powinniśmy wydłużyć ten czas, porozmawiać z gminami - mówi Marek Sternalski, przewodniczący klubu radnych PO.

Eksperci od transportu przekonują, że likwidacja PKS to kolejne problemy dla Poznania, bo efektem będzie jeszcze większy ruch samochodowy w mieście.