Pogoda jutro Pogoda Poznań
70

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Kierowca miał niemal 4 promile alkoholu w organizmie. Prowadził auto bez uprawnień
j | aktualizacja: Niedziela, 2 2018 roku, godzina 30: 1

51-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Kierowca miał niemal 4 promile alkoholu w organizmie. Prowadził auto bez uprawnień
Policja

Kierowca Toyoty został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Opatówku na terenie gminy Brzeziny. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Opatówku wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że 51-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – relacjonuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z policji w Kaliszu.  

Auto 51-latka zostało odholowane na parking strzeżony. A mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu jest przestępstwem i zachowaniem kompletnie nieodpowiedzialnym. Alkohol obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości oraz skłania do brawury na drodze. Aby wyeliminować z dróg osoby, które mogą stanowić zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze każdego dnia kontrolują stan trzeźwości kierowców – przypomina mł. asp. Jaworska-Wojnicz.