Pogoda jutro Pogoda Poznań
-1-5

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Festiwal tenisa już w najbliższą niedzielę
REKLAMA | aktualizacja: Środa, 9 2017 roku, godzina 13: 1

Już 17 września od godz. 10 do 17 dzieci w wieku 5-12 mogą wziąć udział w unikatowej imprezie sportowej - Festiwalu Tenisa. Jej głównymi zadaniami są popularyzacja tenisa oraz promocja uniwersalnych wartości nieodzownie związanych ze sportem, takich jak uczciwość, odpowiedzialność, współpraca, wytrwałość, czy samodyscyplina.

Festiwal tenisa już w najbliższą niedzielę

W Festiwalu mogą wziąć udział zarówno dzieci grające w tenisa, jak i te, które chciałyby postawić pierwsze kroki na korcie. Organizatorzy, mając na względzie walory edukacyjne, przygotowali program korzystając z terminologii tenisowej. Uczestnicy wezmą udział w jednym z trzech setów:

I SET — 10:00 — 12:00,
II SET — 12:30 — 14:30,
III SET — 15:00 — 17:00.

Każdy z setów składa się z trzech „gemów“ oraz „tie—breaka“.

GEM I — ścieżka sportowych wartości — tenisowe gry i zabawy zręcznościowe,
GEM II — lekcje gry w tenisa,
GEM III — tenisowe gry planszowe,
TIE—BREAK — testy sprawnościowe w ramach akcji Mam Tenisowy Talent.

Dodatkową atrakcją będzie spektakl lalkowy pod tytułem „Tenisowy świat piłek“. Jego fabuła została przygotowana w oparciu o serię książek dla dzieci autorstwa Michała Filipiaka, przedstawiających perypetie pracownika magazynu „Sportowe Co Nieco“ – Redaktora Marchewki. Dla rodziców przygotowano prelekcje dotyczące odżywiania, treningów ogólnorozwojowych oraz kosmetologii. Gospodarzem imprezy jest Kortowo Tennis Club — ośrodek tenisowy znany z organizacji wielu turniejów, imprez dla dzieci, a także inicjatyw charytatywnych. Impreza została objęta patronatem honorowym Polskiego Związku Tenisowego oraz Burmistrza Miasta Lubonia. Udział w imprezie jest nieodpłatny.

Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza na oficjalnej stronie imprezy:

www.festiwaltenisa.pl

Dodatkowe informacje:

Michał Filipiak

tel. 516 166 691

kontakt@michalfilipiak.pl