Pogoda jutro Pogoda Poznań
10-3

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Problemy pracowników zwolnionych z zakładów HCP
KaT | aktualizacja: Piątek, 2 2009 roku, godzina 18: 0

Pracownicy zakładów im. Hipolita Cegielskiego, których zwolniono z pracy oraz przedstawiciele Inicjatywy Pracowniczej skarżą się, że nie zapewniono im pomocy. Po otrzymaniu wypowiedzeń mieli odbyć bezpłatne szkolenia, które pozwoliłyby na ich przekwalifikowanie. W Urzędach Pracy miał im też pomagać psycholog.

Zwolenieni pracownicy oraz przedstawiciele Inicjatywy Pracowniczej liczą na pomoc Urzędu Miasta. Chcą, by miasto zarezerwowało w budżecie sumę, która pozwoli pomóc bezrobotnym oraz ich rodzinom. Możliwe, że kwota, jaka zostanie przeznaczona na ten cel sięgnie 150 tysięcy złotych. Pieniądze będą przekazane na niezbędne szkolenia oraz opiekę psychologa.

To, czy byli pracownicy Ceglorza zostaną objęci taką pomocą zależy od radnych. Antoni Szczuciński, jeden z nich, zapewnia, że 22 grudnia podczas sesji budżetowej będzie wnioskował o wprowadzenie stosownej poprawki do planu budżetowego na rok 2010. Na sesji pojawią się też pracownicy HCP.