Reklama
Reklama

Udany występ SKF KS w Ostrzeszowie

fot. SKF KS Poznań
fot. SKF KS Poznań

Zespół młodzieżowy SKF KS Poznań wywalczył szóste miejsce w XVII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej w Ostrzeszowie, który zakończył się zwycięstwem MUKS Poprad Stary Sącz.

Podopieczne Damiana Gapika na otwarcie turnieju wygrały z wyżej notowanym UKS Piątka Turek, a w kolejnym spotkaniu po dobrej grze pierwszy raz w historii pokonały Barycz Janków Przygodzki. Kolejnym rywalem był zespół MKS Piast Głogów, który również został pokonany przez siatkarki SKF KS Poznań. Komplet zwycięstw w pierwszej części turnieju pozwolił walczyć o awans do półfinału.

- W spotkaniu o wejście do półfinału pomimo bardzo ambitnej postawy ulegliśmy drużynie z Kędzierzyna Koźla 0:2 i weszliśmy do drabinki gier o miejsca 5-8. Ten etap rozpoczęliśmy od potyczka z UKS 18 Piast Szczecin. Zawodniczki ze Szczecina imponowały wzrostem, ale ta drużyna "nam leży", bo jeszcze nigdy z nią nie przegraliśmy i ta passa została podtrzymana wygraną 2:1 po ciężkiej walce - mówi Michał Sułkowski z SKF Poznań.

Ostatnim spotkaniem poznanianek w turnieju był pojedynek z UKS Piątka Turek o 5. miejsce, który zakończył się ich porażką. Ostatecznie po dwóch dniach gier SKF KS Poznań został sklasyfikowany na szóstym miejscu.

- W ubiegłym roku w Ostrzeszowie zajęliśmy 13. miejsce, a w tym szóste w zupełnie innym i dużo lepszym stylu. Ponadto organizatorzy wyróżnili w naszym zespole Monikę Głąbicką. Nasz wyjazd do Ostrzeszowa współfinansowany był ze środków Wydziału Sportu Miasta Poznania - dodaje Sułkowski.

Skład SKF KS Poznań: Monika Głąbicka (kapitan), Karolina Kohut, Marta Wawrzyniak, Alicja Strańczyk, Natalia Śliwińska, Agata Latanowicz, Katarzyna Balicka, Katarzyna Czosnowska, Magdalena Czajka, Emilia Pijanowska, Eliza Golska, Olga Koenig.

Końcowa tabela XVII Ogólnopolskiego Turnieju w Ostrzeszowie:
(6-7 kwietnia 2013 roku)
1. MUKS Poprad Stary Sącz
2. Gimnazjum 5 Kędzierzyn Koźle
3. UKS Olimp Września
4. Kadra WZPS 97
5. UKS Piątka Turek
6. SKF KS Poznań
7. MKS MOS Wrocław
8. UKS 18 Piast Szczecin
9. Kadra WZPS 99
10. MUKS Siatkarz Wieluń
11. UKS Śmigiel
12. GLKS Barycz Janków Przygodzki
13. MKS Rokita Brzeg Dolny
14. MKS Piast Głogów
15. UKS Koliber Ostrzeszów
16. UKS Lis Tuliszków

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro