Kolejorz rozczarował. Lech Poznań- Zagłębie Lubin 0:0

W meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań bezbramkowo zremisował przy Bułgarskiej z Zagłębiem Lubin.

Kibice Kolejorza liczyli, że ich ulubiony zespół od początku pokaże efektowną grę, tak się jednak nie stało. Mecz generalnie nie porywał poziomem, a jeśli ktoś w pierwszych 30 minutach był bliżej gola, to zdecydowanie goście. Miedziowi nie dopuszczali Lecha w okolice swojego pola karnego, a sami stworzyli sobie kilka niezłych okazji, których jednak nie potrafili wykorzystać - spora w tym zasług nieźle dysponowanego Van der Harta.

W końcówce w końcu przycisnął Lech. Sygnał dał Salamon, mocno i celnie uderzając głową, Hładun był jednak czujny. Także uderzeniem głową szczęścia próbował Ramirez, ale piłka skozłowała i poszybowała nad poprzeczką. Ostatecznie do przerwy nie doczekaliśmy się bramek.

Druga połowa to już inny Lech niż przed przerwą. Aktywny był wprowadzony Skóraś, a do niego dostosowali się koledzy. Przez kilkanaście minut Zagłębie jedynie się broniło, gospodarze często gościli w okolicy pola karnego rywali, oddawali strzały, wciąż brakowało jednak tego kluczowego, ostatniego zagrania.

Minuty mijały, a obraz spotkania się nie zmieniał. Lech prowadził grę, wymieniał podania, próbował dośrodkowań z obu stron i strzałów z dystansu, ustawiona w okolicach 16. metra defensywa Zagłębia pozostawała jednak niepokonana.

Trener Żuraw wykorzystywał zmiany, nie wpływało to jednak na postawę jego zespołu. Ogromna przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się na sytuacje, a kiedy już udało się je wypracować - tak jak wtedy, gdy Szymczak ładnie zgrał do wbiegającego Skórasia - kończyło się niecelnym uderzeniem. Co ciekawe, po 90 minutach więcej celnych strzałów miało na koncie Zagłębie.

W piątkowy wieczór przy Bułgarskiej nie doczekaliśmy się bramek. Drugi z rzędu remis to spore rozczarowanie - Kolejorz miał zacząć pogoń za czołówką, a po dwóch meczach ma na koncie 2 punkty. Martwi też fakt, że pomimo optycznej przewagi poznaniacy nie stwarzali sobie klarownych sytuacji.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 0:0

Lech: Van der Hart - Czerwiński, Rogne (Milić 46'), Salamon, Kraweć (Skóraś 46') - Kamiński (Sykora 81'), Karlstroem, Tiba, Puchacz - Ramirez (Awwad 81') - Ishak (Szymczak 74').

Rezerwowi: Bednarek - Sykora, Marchwiński, Milić, Skóraś, Szymczak, Borowski, Awwad, Kwekweskiri.

Zagłębie: Hładun - Wójcicki, Kruk, Oko, Bartolewski, Żubrowski, Poręba, Starzyński, Szysz, Drazić (Stoch 74'), Mraz (Sirk 74').

Rezerwowi: Forenc - Bednarczyk, Baszkirow, Kizyma, Pakulski, Łakomy, Stoch, Sławiński, Sirk.

Kartki: Kraweć 24' (żółta), Milić 90' (żółta)

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie)

90
2 minuty doliczone
90
Szymczak dobrze teraz strącił piłkę, Skóraś uderzył, ale niecelnie
89
Kolejna wrzutka padła łupem Hładuna
89
Lech ma przewagę, rozgrywa piłkę, nie jest jednak w stanie wykonać najważniejszego, ostatniego podania w okolicy pola karnego
82
Płaskie zagranie Puchacza z lewej strony w pole karne, piłka minęła dwóch obrońców, trzeci ją wybił
78
Ramirez dostał piłkę od Tiby, ustawił ją sobie do strzału, ale obrońcy dobrze się wmieszali i wybili futbolówkę
74
Zmiana w Lechu: Szymczak za Ishaka
74
Zmiany w Zagłębiu: Sirk i Stoch za Mraza i Drazicia
72
Ramirez! Niepilnowany Hiszpan uderzył z kilkunastu metrów, ale trafił w jednego z rywali
62
Akcja Zagłębie, Mraz był już z piłką w polu karnym, dobrze interweniował jednak Czerwiński
41
Czerwiński włączył się do akcji, zagrał w pole karne Zagłębia, piłkę przejął jednak Żubrowski
40
Lech naciska
39
Dobrze poradziła sobie obrona Lecha, natychmiast ruszyła szybka akcja Kolejorza, nie udało się jednak stworzyć zagrożenia
38
To jednak grozi kontrami, Drazić pomknął prawą stroną, zagrywał w pole karne, obrońca wybił piłkę na rzut rożny