Pogoda jutro Pogoda Poznań
7-6
Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka 2012 POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
EVENT

Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
wrzesień
pnwtśrczptsond
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Po raz szósty w Pławnie odbędzie się Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka 2012, tym razem organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie. Jest to jedyna tego typu impreza organizowana w Wielkopolsce.

Od 2 do 12 września kilkunastu artystów z:Anglii, Ghany, Hiszpanii, Holandii Francji i Polski podejmie temat Połączenie –tworząc prace w drewnie pochodzącym z okolicznych lasów.
Wzorem poprzednich lat w trakcie pleneru odbędą się warsztaty, podczas których dzieci i młodzież zmierzą się z materiałem rzeźbiarskim oraz zapoznają się z pracą artystów.

Podsumowaniem pleneru będzie wystawa, której wernisaż odbędzie się 11 września 2012 r. (wtorek) o godz. 17.00 w Hoteliku Rozmaitości (Pławno 17, gmina Murowana Goślina). Tradycją stało się sadzenie drzewka upamiętniającego plener podczas każdej wystawy. W czasie poprzednich plenerów, w których udział wzięli artyści z :Austrii, Belgii, Białorusi, Francji, Holandii, Izraela, Niemiec, Szkocji, Ukrainy Nowej Zelandii i Polski, powstało ponad kilkadziesiąt rzeźb. Rzeźby znalazły swoich odbiorców, część z nich można zobaczyć na stałej wystawie w Bibliotece Publicznej w Murowanej Goślinie. Kolekcja prac poplenerowych w przyszłości zaowocuje stworzeniem Parku Sztuki w naszym mieście.

Prace artystów pokazywane są również poza miejscem pleneru, dzięki czemu docierają one do szerokiego grona odbiorców. Do tej pory wystawy odbyły się: w Murowanej Goślinie, w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, na Poznańskiej Malcie, w Palmiarni Poznańskiej oraz trzykrotnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W styczniu 2011 roku wystawę fotografii rzeźb mogli zobaczyć mieszkańcy Yvetot we Francji.

Dnia 9 września 2012 roku w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu będzie można zobaczyć wielkoformatowe zdjęcia rzeźb oraz kilka rzeźb uczestników poprzednich plenerów.

Każdego roku wydawany jest katalog, zawierający informacje dotyczące artystów oraz zdjęcia powstałych rzeźb. Inicjatorem, kuratorem oraz uczestnikiem pleneru jest Grażyna Szymała – Wołyńska.

Współorganizatorem jest Komitet Partnerski Ziemi Goślińskiej. Przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu finansowym Gminy Murowana Goślina.

• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.