Reklama
Reklama

Motorniczy nazwał kobietę kierującą autem "krową" i jej naubliżał? MPK wyjaśnia sprawę

Na moście wymalowano piktogramy informujące o tym, ile miejsca zajmuje tramwaj | fot. ZDM / archiwum

Do naszej redakcji dotarła skarga poznaniaka na jednego z motorniczych.

Jak pisze do nas Krzysztof, do zdarzenia doszło 5 listopada około godziny 9.00 za mostem Królowej Jadwigi, w pobliżu przystanku AWF. - Moja żona w swoim samochodzie zajmowała lewy pas ruchu, zamieniający się w skręt w lewo w ul. Droga Dębińska. Ten lewy pas jest współdzielony z torowiskiem. W wyniku zachowania kierowców na prawym pasie, nie mogła idealnie "przytulić się" do prawej krawędzi swojego pasa ruchu. Nadjeżdżający (w tym samym kierunku, centrum) tramwaj linii 18 numer boczny 601 po dłuższym czasie dzwonienia zatrzymał się za nią. Motorniczy wysiadł, i waląc w boczne okno samochodu mojej żony wywrzeszczał cytuję: SPIE****AJ STĄD KROWO, K***A - wyjaśnia. Wszystkiemu przyglądali się inni kierowcy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Poznaniak żąda, by Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wyciągnęło konsekwencje wobec motorniczego. - Tak skandaliczne zachowanie jest niedopuszczalne, nawet jeśli uznał, że ma pierwszeństwo przejazdu. Moja żona jeździ tam codziennie i zna zasady i przepisy, ale jeśli na prawym pasie stoi szeroka ciężarówka, a ona ma wolną drogę to trudno by wstrzymywała ruch na całym moście czekając aż tir przejedzie. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi - zauważa.

MPK obecnie jedynie potwierdza, że skarga dotarła do przewoźnika. Równocześnie zapewnia, że wyjaśni tę sprawę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.94 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro