Reklama
Reklama

Jan Urban: nie umiem wskazać w czym Legia jest dziś lepsza od Lecha

Jan Urban | fot. Roger Gorączniak
Jan Urban | fot. Roger Gorączniak

Sobotni klasyk ekstraklasy jak zwykle budzi spore emocje.

"Przegląd Sportowy" opublikował rozmowę z Janem Urbanem, który doskonale zna zarówno Lecha Poznań, jak i Legię Warszawa, bo w obu klubach pracował jako trener. Obecnie były znakomity piłkarz pozostaje bez zatrudnienia, ale na bieżąco obserwuje to co dzieje się w polskiej piłce.

Szkoleniowiec został poproszony o określenie w czym Lech jest lepszy od Legii, a Legia od Lecha. Jako największą przewagę Kolejorza wymienił młodzieńcze entuzjazm i fantazję. - Jeśli taki młokos chce osiągnąć sukces, musi pokazać nie tylko umiejętności - to normalna rzecz, z jakiegoś powodu przecież znalazł się się na boisku - ale też boiskową spontaniczność, bezczelność, radość z gry. Lech to ma, kiedy mu się wiedzie i mecz się układa. Młodzi są głodni gry na poziomie ekstraklasy - ocenił Urban.

Podkreślił, że takiej witalności nie ma w Legii. - Nie umiem wskazać, w którym miejscu boiska czy w jakim elemencie gry jest dziś lepsza od Lecha. Nawet defensywa przestała być szczelna. Goli też Legia strzela mało, a Lech to najskuteczniejszy zespół ekstraklasy. Na wyjazdach również - powiedział na łamach "Przeglądu Sportowego" Urban.

Były reprezentant Polski nie potrafił wskazać faworyta spotkania. Zaznaczył jednak, że choć chciałby obejrzeć efektowną grę, to zdaje sobie sprawę, że o końcowym wyniku może zadecydować jedna bramka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
19.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro