Reklama
Reklama

Podpalili przedszkole "koktajlami Mołotowa": są nagrania z monitoringu

fot. FB Przedszkole Jak u mamy

Właściciele spalonego przedszkola umieścili nagrania w internecie licząc na to, że ktoś z internautów rozpozna podpalaczy.

Do pożaru przedszkola znajdującego się przy ulicy Na Uboczu doszło na początku sierpnia. Szybko okazało się, że nie był to nieszczęśliwy wypadek. Do przedszkola ktoś się włamał, a następnie je podpalił. - Cały nasz świat legł w gruzach, spalony, stopiony i zbezczeszczony... dlaczego - dla zabawy? - dopytywali właściciele na Facebooku.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Sprawę zgłoszono policji, która się tym zajmuje. W środę Przedszkole Jak u mamy opublikowało w sieci nagrania, na których widać moment podpalenia obiektu. Jest na nich trzech prawdopodobnie mężczyzn ubranych w kurtki z kapturami. Przyszli pod budynek z butelkami, do których wsadzono kawałki materiału (to prawdopodobnie butelki wypełnione benzyną potocznie nazywane koktajlami Mołotowa). Następnie je podpalili i wrzucili do sali przedszkola. Ogień rozprzestrzenił się momentalnie trawiąc wszystko to, co stanęło na jego drodze.

- Jeśli ktoś rozpoznaje tych łobuzów, prosimy o kontakt w celu ustalenia ich tożsamości. GWARANTUJEMY ANONIMOWOŚĆ! Za wskazanie podpalaczy przewidujemy nagrodę pieniężną - zapewniają właściciele żłobka.

Już w środę do przedszkola dotarły informacje, że rozpoznano jednego z podpalaczy. - Wszystkie informacje są przekazywane policji. Nie wiemy jaki jest motyw podpalenia. Trudno nam uwierzyć, że ktoś przypadkowo wybrał sobie za cel nasze przedszkole. Działamy w tym miejscu od 10 lat, nigdy nie było skarg, więc nie sądzimy, by był to ktoś z sąsiedztwa, komu nie podoba się nasza działalność. Być może, tak jak sugerowano nam od początku, to konkurencja, choć jest nam w to trudno uwierzyć - dowiadujemy się w przedszkolu.

Przedszkole Jak u mamy obecnie funkcjonuje w zastępczej lokalizacji. Trwają prace porządkowe w spalonym obiekcie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
20.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro