Reklama
Reklama

Miasto wystawiło na sprzedaż działki przy Posnanii. Może tu powstać kilkaset nowych mieszkań

Na sprzedaż wystawiono te tereny | fot. Google Street View
Na sprzedaż wystawiono te tereny | fot. Google Street View

Setki nowych mieszkań mogą powstać na poznańskiej Łacinie, w pobliżu ronda Rataje.

Po otwarciu centrum handlowego Posnania, w okolicy jak grzyby po deszczu zaczynają wyrastać nowe osiedla. W lipcu rozpoczęto budowę Soleil de Malta przy ulicy Milczańskiej. Tuż obok Budimex kończy osiedle Polanka Milczańska. Nieco bliżej CH Posnania powstaje natomiast Nova Łacina dewelopera Grupa Inwest. Przy Trasie Kórnickiej trwa budowa inwestycji Kórnicka. Odpowiada za nią Jakon. Wkrótce przy ulicy Brneńskiej ma natomiast ruszyć budowa dewelopera Nexity - Malta Point.

A to nie koniec. Miasto w środę wystawiło na sprzedaż kolejne tereny w tym rejonie. Wszystkie znajdują się przy skrzyżowaniu ulic Brneńskiej i Anny Jantar, a więc tuż przy Posnanii. Pierwsze z pól inwestycyjnych (na mapie oznaczone jako 3MW) ma 2353 metry kwadratowe powierzchni. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jest to teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Cena wywoławcza to 4 mln złotych.

Kolejne pole inwestycyjne znajduje się tuż obok, przy ulicy Anny Jantar (oznaczone na mapie jako 1MW). Ma powierzchnię 5387 m2. I tutaj powstać mogą mieszkania. Cena wywoławcza to 8,4 mln złotych. Ostatnią nieruchomością wystawioną na sprzedaż w środę jest pole oznaczone na mapie jako 2MW o łącznej powierzchni 5328 m2. Jest nieco oddalone od ulicy Anny Jantar. Przeznaczenie terenu jest takie same - mogą tu powstać mieszkania. Cena wywoławcza to 7,4 mln złotych.

W przypadku najmniejszego pola inwestycyjnego, przetarg odbędzie się 7 listopada o 10 w Urzędzie Miasta. Aby wziąć w nim udział, trzeba wpłacić wadium w wysokości 400 tysięcy złotych. Dwa pozostałe przetargi zostaną rozstrzygnięte 28 października o 10.00, także w Urzędzie Miasta. Wadium wynosi odpowiednio 840 i 740 tysięcy złotych.

Tymczasem w czwartek rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż działki przy ulicy Bóżniczej. Teren o powierzchni 539 metrów kwadratowych kupiła spółka Orkania-Bis za 2,626 mln złotych. Choć nie obowiązuje tu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, miasto sugeruje, że najlepszym rozwiązaniem będzie wybudowanie tu budynku wielorodzinnego z usługami bądź budynku usługowego. Decyzja będzie jednak należeć do właściciela.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro