Reklama
Reklama

Lech - Śląsk: 30 tysięcy widzów przy Bułgarskiej?

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

W piątkowy wieczór na Stadionie Poznań można spodziewać się bardzo wysokiej frekwencji.

W poprzednim sezonie frekwencja przy Bułgarskiej wyraźnie spadła. Wyniki znacznie poniżej oczekiwań i słaba gra spowodowały, że niektóre spotkania z trybun oglądało mniej niż 10 tysięcy widzów. To wciąż dobry wynik na tle ekstraklasy, ale w stolicy Wielkopolski przyzwyczajono się do innych standardów.

Jednym z zadań trenera Dariusza Żurawia było ponownie zdobycie zaufania fanów i wygląda na to, że zadanie wykonano bardzo szybko. Zespół gra ciekawą, ofensywną piłkę, a co najważniejsze dobrze punktuje, co natychmiast przełożyło się na sprzedaż biletów.

Wejściówki na mecz ze Śląskiem Wrocław dobrze sprzedawały się już od poprzedniego weekendu, a w ostatnich dniach wysokie temp się utrzymywało. W piątek rano bilety miało już ponad 27 tysięcy osób. Wszystko wskazuje więc na to, że wieczorem (pierwszy gwizdek o 20:30) uprawnionych do wejścia może być 30 tysięcy fanów.

To świetny wynik, szczególnie biorąc pod uwagę, że mamy środek wakacji, a w tym okresie walka o kibica jest szczególnie trudna. W sezonie 2018/19 takiej frekwencji nie przyciągnął nawet mecz z Legią Warszawa, który na żywo oglądało ponad 24 tys. osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro