Reklama
Reklama

Osiedle Tysiąclecia: rowerzysta złapał za pośladek spacerującą kobietę

fot. Google Street View

Do zdarzenia doszło we wtorek około 13.30 na terenie parku przy użytku ekologicznym "Traszki ratajskie".

Skontaktowała się z nami ofiara mężczyzny. - Szłam chodnikiem od strony przystanku os. Lecha w stronę przystanku os. Tysiąclecia - wyjaśnia Paulina. - Od tyłu zajechał mnie rowerem mężczyzna i nie zatrzymując się mocno ścisnął za pośladek, po czym szybko odjechał zanim zdążyłam zareagować. Dzięki Bogu poza uczuciem zniesmaczenia i upokorzenia nic mi się nie stało - dodaje.

Kobieta nie widziała twarzy mężczyzny, ale jej zdaniem mógł mieć 20-30 lat. Poruszał się rowerem sportowym typu "góral". - Ubrany był w czarne/ciemno-siwe krótkie spodenki sportowe, T-shirt tego samego koloru, czarną czapkę z daszkiem i ciemne rękawiczki rowerowe - opisuje. - Nie sądzę, abym była pierwszą ofiarą i nie mam zamiaru patrzeć na takiego delikwenta, co napastuje kobiety w biały dzień - kończy.

Paulina poinformowała o zajściu policję. - Rzeczywiście otrzymaliśmy informację od tej pani o takim zajściu - potwierdza Maciej Święcichowski z policji. - Nie było to oficjalne zgłoszenie, a prośba, by uczulić policjantów. Z naszej strony możemy zapewnić, że patrole mają już wiedzę na ten temat - dodaje.

  • Aktualizacja
    środa, 22.05.2019 r., godz. 09.49
    Aktualizacja
    środa, 22.05.2019 r., godz. 09.49
    Po publikacji artykułu skontaktowała się z nami Monika, która twierdzi, że w maju ubiegłego roku spotkała ją w tym rejonie bardzo podobna sytuacja. - Miało to miejsce na chodniku pomiędzy Pomnikiem Harcerza i skrzyżowaniem Baraniaka / Chartowo - wyjaśnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
13.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro