Reklama

Dzikie wysypisko w Forcie IV: strażnicy znaleźli w śmieciach dokumenty z adresem

fot. SM Poznań
fot. SM Poznań

Poznańskie forty to niezwykła atrakcja historyczna, ale przez to, że wiele z nich jest niezagospodarowanych, często stają się miejscem nielegalnego składowania śmieci.

Do strażników miejskich informacja o tym, że przy Forcie IV Hake powstało wysypisko, dotarła przez media społecznościowe. Okazało się, że w rejon fortu trafiły meble, garnki, taczka i wiele innych przedmiotów pochodzących prawdopodobnie ze sprzątania remontowanego domu.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Strażnicy z Nowego Miasta przejrzeli stertę odpadów i... znaleźli w niej dokumenty z adresem z poznańskiego Grunwaldu. - Okazało się, że mieszkanie jest puste, jego lokator nie żyje, a dzieci mieszkają we Francji i Stanach Zjednoczonych. Dzieci zmarłego zleciły uporządkowanie mieszkania firmie sprzątającej, a pracownicy pozbyli się przedmiotów w sposób nielegalny - na terenie Fortu IV - wyjaśnia Przemysław Piwecki z SM.

Dzięki pomocy sąsiadów, strażnikom udało się skontaktować z córką nieżyjącego lokatora mieszkania. Zleciła posprzątanie fortu. - Sprzątanie porzuconych odpadów odbyło się w sposób legalny. Posegregowane przedmioty przekazano do PSZOK przy ul Wrzesińskiej. Koszt wykonanych prac porządkowych to prawie 600 zł - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro