Reklama
Reklama

Dzikie wysypisko w Forcie IV: strażnicy znaleźli w śmieciach dokumenty z adresem

fot. SM Poznań

Poznańskie forty to niezwykła atrakcja historyczna, ale przez to, że wiele z nich jest niezagospodarowanych, często stają się miejscem nielegalnego składowania śmieci.

Do strażników miejskich informacja o tym, że przy Forcie IV Hake powstało wysypisko, dotarła przez media społecznościowe. Okazało się, że w rejon fortu trafiły meble, garnki, taczka i wiele innych przedmiotów pochodzących prawdopodobnie ze sprzątania remontowanego domu.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Strażnicy z Nowego Miasta przejrzeli stertę odpadów i... znaleźli w niej dokumenty z adresem z poznańskiego Grunwaldu. - Okazało się, że mieszkanie jest puste, jego lokator nie żyje, a dzieci mieszkają we Francji i Stanach Zjednoczonych. Dzieci zmarłego zleciły uporządkowanie mieszkania firmie sprzątającej, a pracownicy pozbyli się przedmiotów w sposób nielegalny - na terenie Fortu IV - wyjaśnia Przemysław Piwecki z SM.

Dzięki pomocy sąsiadów, strażnikom udało się skontaktować z córką nieżyjącego lokatora mieszkania. Zleciła posprzątanie fortu. - Sprzątanie porzuconych odpadów odbyło się w sposób legalny. Posegregowane przedmioty przekazano do PSZOK przy ul Wrzesińskiej. Koszt wykonanych prac porządkowych to prawie 600 zł - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
23.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro