Reklama

Słynne "Watchery" teraz także na ścianach szkoły. Artysta wrócił do swojego liceum z... puszką farby

fot. Noriaki/FB
fot. Noriaki/FB

Poznański street-artowiec został poproszony przez dyrekcję 15 LO o przyozdobienie wnętrz placówki, do której przed laty uczęszczał.

- Stworzyłem 15 pracek rozrzuconych po całej szkole, nawiązujących do miejsc oraz historii szkoły - pisze Noriaki na swoim fanpage"u. Na końcu wpisu znalazły się też słowa skierowane do decydentów, którzy umożliwili jemu powrót do swojej starej szkoły. I to powrót w towarzystwie wymyślonego przez siebie, za to znanego już nie tylko w Polsce, bohatera zwanego Panem Peryskopem.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Noriaki przyozdobił swoimi Watcherami już wiele ścian w mieście i nie tylko. Listę miejsc, które zaprosiły na swoje mury Pana Peryskopa otwierają kluby, ale jest też wśród nich Wydział Kultury Urzędu Miasta Poznania. Noriaki staje się także coraz bardziej rozpoznawalny w świecie. Świadczy o tym chociażby niedawny przewodnik po Poznaniu zamieszczony przez renomowany The Guardian. - Uwielbiam graffiti, dlatego cieszę się, że jeden z największych artystów ulicznych na świecie pochodzi z Poznania - pisze Richard Mellor, autor przewodnika po stolicy Wielkopolski zamieszczonego w brytyjskim dzienniku.

Poznański artysta nie zajmuje się jednak samym street-artem i swoją twórczość uskutecznia także w bardziej tradycyjny sposób, malując obrazy i organizując wystawy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro