Reklama

2 miesiące remontu na Warszawskiej. Bimby zmienią trasy, pojedzie autobus "za tramwaj"

fot. ZTM
fot. ZTM

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się modernizacja infrastrukturalny tramwajowej na ulicy Warszawskiej.

Inwestycja znalazła się w planie remontów na 2019 rok i potrwa od 15 kwietnia do 19 czerwca. Pierwszy etap obejmie wymianę sieci trakcyjnej na ul. Warszawskiej oraz węzła rozjazdowego na rondzie Środka od strony ul. Warszawskiej.

W tej sytuacji konieczne stanie się wyłączenie z użytkowania torowiska na ul. Warszawskiej. Tramwaje linii nr 6 i 8 zostaną skierowane na zmienione trasy, uruchomiona zostanie również linia T6 "za tramwaj".

- Dodatkowo, dzięki finalizowanej właśnie umowie ze Swarzędzkim Przedsiębiorstwem Komunalnym, na odcinku Rondo Śródka-Miłostowo pasażerowie będą mogli podróżować - na podstawie biletów ZTM - autobusami swarzędzkich linii nr 401, 405, 406 i 407 - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

- Na liniach nr 401, 405, 406 i 407, wyłącznie na odcinku Rondo Śródka-Miłostowo, honorowane będą wszystkie bilety ZTM, łącznie z tPortmonetką oraz wszystkie uprawnienia do przejazdów ulgowych i bezpłatnych. Podróżując dalej w kierunku Antoninka i Swarzędza trzeba będzie mieć ważny bilet Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej - bilety ZTM nie będą obowiązywać za Miłostowem - dodaje ZTM.

Linia nr 6

ZAWADY - Podwale - Jana Pawła II - ... - JUNIKOWO

Linia nr 8

ZAWADY - Podwale - Wyszyńskiego - ... - GÓRCZYN

Linia T6

RONDO ŚRÓDKA - Warszawska - MIŁOSTOWO

Autobusy linii T6 mają przyjeżdżać na przystani co ok. 5 minut.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro