Reklama
Reklama

Miasto zapowiada pieniądze dla nauczycieli. Wychowawcy ze szkół i przedszkoli dostaną dodatkowe... 15 zł

archiwum
archiwum

Jest porozumienie ze związkowcami poznańskiego magistratu, co oznacza większe pieniądze dla nauczycieli.

Samorząd nie może wprawdzie wpływać na pensje kadry nauczycielskiej - te leżą w gestii administracji państwowej - jednak ma inne instrumenty, by powiększyć jej uposażenie. Miasto Poznań zdecydowało się na pomoc protestującym środowiskom uczących. W tym celu miejscy włodarze mają przeznaczyć 6 mln zł rocznie na dodatkowe gratyfikacje dla nauczycieli.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W programie, którym ma być objęte 9,5 tys. osób, chodzi m.in. o dodatki motywacyjne, wychowawcze, czy te dla prowadzących klasy specjalne lub świetlice. Od 1 września ten pierwszy ma wynosić 177,90 brutto na jeden etat. - Ale to nie znaczy, że tyle dostanie każdy nauczyciel. Bo ktoś może dostać 50 zł, kto inny 200 zł - tłumaczy przewodnicząca oświatowej "Solidarności" w Poznaniu, Izabela Lorenz-Sikorska. Natomiast dodatek wychowawczy ma wzrosnąć o 15 zł.

Porozumienie miasta ze Związkiem Nauczycieli Polskich nie oznacza zaprzestania walki o wyższe pensje z rządem. ZNP zapowiada strajk na 8 kwietnia. Przewodniczący związku, Sławomir Broniarz zapowiadał niedawno, że w razie czego nauczyciele są w posiadaniu instrumentów, które mogłyby wprowadzić kataklizm w całym systemie edukacyjnym. Chodzi o zablokowanie promocji uczniów do następnych klas.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
72.24 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro