Reklama

Właściciel sklepu złapał i uwięził złodzieja na zapleczu sklepu. Został za to skazany

Łukasz G. jest właścicielem sklepu spożywczego na poznańskiej Wildzie. W lutym ubiegłego roku mężczyzna ujął złodzieja, który próbował ukraść piwo. Złodziej twierdzi, że został przez Łukasza G. uwięziony i pobity. Właściciel nie przyznał się do zarzucanych czynów, ale sąd uznał, że jest winny.

Wiesław R. miał zostać przyłapany na kradzieży przez Łukasza G w jednym ze sklepów na poznańskiej Wildzie. To jedyna pewna informacja w tej sprawie. Dalej zeznania obu mężczyzn diametralnie się różnią. Wiesław R. twierdzi, że został przykuty do kraty na zapleczu sklepu, a następnie właściciel sklepu bił go i polewał wodą. Łukasz G. twierdzi natomiast, że Wiesława R. nie zna i nigdy nie miał z nim kontaktu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Sprawa jest o tyle skomplikowana, że w sklepie nie ma kamer monitoringu i nikt nie był świadkiem zdarzenia. Wiesław G. zgłosił się na policję dzień po zdarzeniu i szczegółowo opisał zdarzenie. Jedna z pracownic zeznała też, że po wejściu na zaplecze widziała mężczyznę stojącego przy okiennej kracie. Pomocny okazał się też eksperyment procesowy, który przeprowadzono w sklepie -Na jego podstawie sąd doszedł do wniosku, że zeznania pokrzywdzonego są wiarygodne. Pokrzywdzony, po wejściu na zaplecze, wskazał, że wystrój był inny niż w dniu zdarzenia. Wskazał też okno, do którego miał być przykuty. Wersja podana przez niego jest bardzo prawdopodobna - uzasadniał sędzia Robert Grześ, którego słowa cytuje Głos Wielkopolski. Sędzie stwierdził też, że Wiesław R. nie miał żadnych powodów, aby pomawiać oskarżonego.

Sąd skazał Łukasza G. na karę dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Dodatkowo oskarżony ma zapłacić na rzecz Wiesława R. tysiąc złotych. Skazany i jego obrońca zapowiedzieli już złożenie apelacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro