Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

AKADEMOS - przedszkole i żłobek - zapisz dziecko już dziś!

REKLAMA
poniedziałek, 18.02.2019 r.
godz. 19.00
REKLAMA | poniedziałek, 18.02.2019 r., godz. 19.00
AKADEMOS - przedszkole i żłobek - zapisz dziecko już dziś!

AKADEMOS to nowoczesne, w pełni wyposażone przedszkole publiczne w Złotnikach (gmina Suchy Las), które swoją działalność rozpoczęło we wrześniu 2018r. Pierwsze miesiące wytężonej pracy zaowocowały tym, że Rodzice naszych podopiecznych mogli odetchnąć z ulgą, dzielne maluchy szybko się zaaklimatyzowały i z uśmiechem przekraczają próg swojego przedszkola. Czują się tutaj bezpieczne i szczęśliwe. Tak pozytywny odbiór naszej placówki, uśmiechy dzieci i zadowolenie Rodziców, były dla nas impulsem do uruchomienia grupy żłobkowej, która swoją działalność rozpocznie już 1 kwietnia br.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1018 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

Kolorowy, wesoły, zaprojektowany z myślą o najmłodszych budynek dysponuje dziewięcioma kompleksowo wyposażonymi salami. We wrześniu otwartych zostało 5 oddziałów dla dzieci w przedziale 2,5 – 6 lat. W styczniu br. ze względu na duże zainteresowanie uruchomiona została kolejna grupa 2,5 latków, w której ciągle są jeszcze są wolne miejsca. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców dzieci w wieku 2,5- 3 lata, do skorzystania z ostatniej szansy na dostępne od zaraz miejsce w naszej placówce! 

Dla wszystkich zainteresowanych naborem na rok szkolny 2019-2020 również mamy dobrą wiadomość – rekrutacja już się rozpoczęła i można składać wnioski. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową www.akademosprzedszkole.pl i wypełnić dostępne tam formularze. Zgłoszenia oceniane będą przez komisję rekrutacyjną do dnia 27.03.2019r., natomiast informacja o dzieciach  zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie wywieszona dnia 29.03.2019r. (nie jest to jednoznaczne z przyjęciem do przedszkola). Po zakwalifikowaniu dziecka należy dostarczyć oświadczenie woli. W dalszej kolejności podpisujemy umowę i możemy rozpoczynać wspólną przygodę z przedszkolem Akademos! 

Wszystkich Rodziców, którzy chcą nas bliżej poznać zapraszamy na dni otwarte, które odbędą się 23.02.2019r. w godzinach 10.00.-13.00. w Złotnikach  (Gmina Suchy Las) przy ul. Lazurytowej 3 (na nowo powstającym osiedlu Złotniki Park). Z przyjemnością oprowadzimy po budynku, przedstawimy naszą kadrę oraz odpowiemy na wszystkie pytania. Czekamy ma mieszkańców gminy, ale nie tylko. Lokalizacja przedszkola tuż przy północnej granicy Poznania jest idealna dla osób z okolic  Piątkowa, Strzeszyna czy Rokietnicy. Atuty naszego położenia na mapie podkreśla fakt, że niebawem planowane jest uruchomienie kolejki metropolitarnej z węzłem przesiadkowym tuż przy osiedlu Złotniki Park. 

Przypominamy, że jesteśmy przedszkolem publicznym, a co się z tym wiąże – zapewniamy pięć godzin całkowicie bezpłatnej opieki w ramach podstawy programowej w przedziale czasowym  od 8.00. do 13.00. Każda kolejna rozpoczęta godzina to opłata rzędu 1 zł w przypadku dzieci w wieku do 5 lat, natomiast w przypadku 6 – latków opieka jest całkowicie bezpłatna. Niezależnie od grupy wiekowej należy uwzględnić opłatę za wyżywienie w wysokości 12,50 zł/ dzień, na co składają się cztery posiłki przygotowane na miejscu w kuchni, którą przedszkole dysponuje (kuchnia obsługiwana jest przez operatora zewnętrznego). Jesteśmy placówką czynną przez cały rok, z dwutygodniową przerwą techniczną w dwóch ostatnich tygodniach sierpnia. W każdej grupie wiekowej codziennie odbywają się bezpłatne lekcje języka angielskiego prowadzone przez profesjonalnego native speakera z przygotowaniem pedagogicznym. Zapewniamy bezpłatną opiekę psychologa oraz logopedy.  Dysponujmy również szeroką ofertą odpłatnych, nieobowiązkowych zajęć dodatkowych. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00. do 18.00. 

Nowością dedykowaną Rodzicom najmłodszych pociech jest Niepubliczny Żłobek Akademos, którego uruchomienie planowane jest na 01.04.2019r. Grupa żłobkowa przewidziana jest na 19 dzieci w wieku od 1 roku życia do lat 3. W tym przypadku opieka nad dziećmi jest płatna, a na opłatę składa się czesne w wysokości 800 zł/ mc oraz opłata za wyżywienie (3 posiłki dziennie, stawka dzienna 10 zł.) Opłata za wyżywienie może zostać zredukowana nawet do 5,50 zł/ dzień w przypadku wykupienia mniejszej ilości posiłków przy zadeklarowanym skróconym pobycie dziecka w żłobku. Placówka  czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00. do 17.00. O przyjęciu dziecka do żłobka decyduje kolejność zgłoszeń, natomiast zapisanie dziecka do końca lutego zwalnia z bezzwrotnej opłaty wpisowej, która wynosi 300 zł. Więcej informacji oraz wnioski rekrutacyjne znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.akademosprzedszkole.pl

Wszystkich Rodziców, którzy chcieliby zobaczyć, jak zaadoptowaliśmy przestrzeń dla najmłodszych naszych podopiecznych również zapraszamy na dni otwarte, które odbędą się 23.02.2019r., w godzinach 10.00.-13.00. w budynku przedszkola Akademos. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pochwalimy się, jak przyjazne i przytulne wnętrze przygotowaliśmy. Już się nie możemy doczekać ! 

Publiczne Przedszkole Akademos i Niepubliczny Żłobek Akademos w Złotnikach  

Złotniki Gmina Suchy Las, ul. Lazurytowa 3 (wjazd od ul. Łagiewnickiej)
www.akademosprzedszkole.pl
Kontakt telefoniczny: 608 040 131
Serdecznie zapraszamy ! 

Reklama