Reklama
Reklama

Dramatyczna akcja na Ławicy: Policja dostała wiadomość o bombie na pokładzie samolotu do Londynu

fot. wikimedia
fot. wikimedia

Tajemniczy informator powiadomił poznańskich funkcjonariuszy o bombie, nie doprecyzował jednak, o które dokładnie lotnisko chodzi.

Zdarzenie, o którym informuje Głos Wielkopolski miało miejsce w środowe popołudnie. To wtedy do komisariatu na Starym Mieście wpłynęło doniesienie o bombie na pokładzie samolotu do Londynu, który wkrótce ma wystartować z jednego z polskich lotnisk. Głos po drugiej strony łącza nie zdradził, o który port lotniczy chodzi.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Policjanci musieli potraktować zgłoszenie poważnie, szybko więc przekazali informacje na kilka lotnisk jednocześnie. Na kilku z nich kursy do Londynu zostały wstrzymane, a w maszynach przeprowadzono kontrolę. Tego startującego z Ławicy nie dało się jednak cofnąć - gdy funkcjonariusze pojawili się na lotnisku okazało się, że samolot do Londynu... jest już w powietrzu. Na szczęście informacja o bombie okazała się nieprawdziwa, a pasażerowie lotu z Poznania do stolicy Anglii nie odczuli żadnych utrudnień.

Jak informuje Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji, od razu po otrzymaniu zgłoszenia o bombie, rozpoczęły się prace nad zidentyfikowaniem jego autora. - Mamy już dużą wiedzę, ale nie mogę zdradzać szczegółów. Wciąż trwają prace nad ustaleniem dokładnej tożsamości osoby, która poinformowała o bombie - informuje Borowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro