Reklama
Reklama

Mieszkańcy Wronek pikietowali pod Urzędem Wojewódzkim. Domagają się otwarcia mostu

fot. Halina P.
fot. Halina P.

Mieszkańcy Wronek spotkali się w poniedziałek pod budynkiem Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Powodem kilkudziesięcioosobowej pikiety było oczywiście zamknięcie mostu, który jest jedyną przeprawą łącząca dwie części miasta. W chwili obecnej korzystać można jedynie z kładki dla pieszeuch i rowerzystów. Kierowcy muszą wybierać objazd przez okoliczne miejscowości lub promy w Wartosławiu i Chojnie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Nie mamy dostępu do opieki lekarskiej, nie możemy dojechać do pracy - mówili zgromadzeni wronczanie. - Niech pani wyjdzie. Chcemy przekazać petycję podpisaną przez 1200 mieszkańców - apelowali do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego, Aidy Januszkiewicz-Piotrowskiej.

W ubiegłym tygodniu z wnioskiem o dopuszczenie ruchu pieszego i pojazdów o masie do 3,5 tony zwrócił się Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. W odpowiedzi Januszkiewicz-Piotrowska stwierdziła, że w piśmie nie zawarto informacji o usunięciu wcześniej wskazanych usterek. - Most może zostać natychmiast przywrócony do eksploatacji w momencie usunięcia wskazanych w decyzji nieprawidłowości, i co do zasady nie wymaga zmiany tej decyzji - mówiła.

Więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
59.04 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro