Reklama
Reklama

Nieco szybciej nad morze? Jest zgoda na obwodnicę Obornik

fot. WZDW w Poznaniu, archiwum

Wojewoda Wielkopolski wydał zezwolenie na budowę obwodnicy Obornik w ciągu drogi wojewódzkiej nr 178.

O powstaniu niespełna 2-kilometrowego odcinka pisaliśmy już 2 lata temu. Inwestycja ma odciążyć centrum miasta, ale też ułatwić drogę kierowcom jadącym w kierunku Kołobrzegu czy Wałcza.

- W ramach inwestycji wybudowany zostanie niespełna 2 km odcinek drogi powiązany poprzez skrzyżowania typu rondo z drogą wojewódzką nr 178 i ul. Kubiaka oraz z drogą krajową nr 11. Celem przedsięwzięcia jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta. Inwestycja jest realizowana w trybie "Zaprojektuj i wybuduj", a decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że wykonawca jest uprawniony do rozpoczęcia budowy - poinformował wojewoda.

Budowa pochłonie ponad 14 milionów złotych i będzie współfinansowana ze środków europejskich. Prace powinny zakończyć się w 2019 roku.

Prawdziwą zmianą będzie jednak dopiero budowa kolejnego fragmentu trasy S11. Niestety, dla planowanej obwodnicy Obornik nie ma jeszcze nawet decyzji środowiskowej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
6.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro