Reklama

Podpalenia na Sołaczu: policja zatrzymała podejrzaną parę. Grozi im 10 lat więzienia

fot. Policja
fot. Policja

We wtorek poznańska policja potwierdziła zatrzymanie osób podejrzanych o podpalenia na Sołaczu.

Nieoficjalne informacje o zatrzymaniu domniemanych sprawców czwartkowego pożaru pustostanu przy ul. Drzymały otrzymaliśmy już w poniedziałek, jednak wówczas funkcjonariusze nie potwierdzali tych doniesień. Domniemani sprawcy być może odpowiadają także, za inne pożary w czwartkową noc - w okolicy ulicy Drzymały spłonął tamtej nocy niezależnie samochód, motocykl oraz śmieci.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

- Na teren objęty zgłoszeniami natychmiast pojechali policjanci z Jeżyc. Ich zadaniem było odnalezienie sprawców i ewentualnych świadków tych zdarzeń. Bardzo szybko udało im się ustalić miejsce zamieszkania kobiety, która mogła mieć związek z tymi podpaleniami. W mieszkaniu policjanci zatrzymali jej partnera. Osoby nie potrafiły w żaden racjonalny sposób wytłumaczyć motywów swojego postępowania. Straty, które spowodowali zostały wstępnie oszacowane na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego - przekazał podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Para usłyszała zarzuty zniszczenia rzeczy i spowodowanie pożar. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro