Reklama

Poznań: na termometrach +5 stopni, a na ulicach... solarki

fot. Łukasz
fot. Łukasz

Zarząd Dróg Miejskich tłumaczy, że szykuje się na wieczorną zmianę pogody.

Do naszej redakcji docierają informacje od kierowców zdziwionych widokiem solarek na poznańskich ulicach. - Poznań jest taki bogaty, że stać go na sypanie solą i piaskiem przy +5 stopniach?! Szkoda, że drogowców nie było jak spadł śnieg. Na Głogowskiej sypali o 11.30 aż miło - napisał do nas Łukasz. Inny mieszkaniec, Karol, także natknął się w takich warunkach na solarkę na ulicy. Podobne obserwacje ma Witek. - Wiosny nie będzie - napisał i dodał nagranie solarki.

Zarząd Dróg Miejskich przyznaje, że "w związku z możliwością wystąpienia w Poznaniu opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu oraz śliskości na jezdniach i chodnikach w stan gotowości zostały postawione wszystkie firmy odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg". - Kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności - apeluje Marcin Idczak z ZDM.

Obecnie termometry w Poznaniu pokazują kilka stopni powyżej zera, ale przy gruncie jest chłodniej. Już rano ulice były miejscami śliskie, a w godzinach popołudniowych prognozowane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura ma natomiast spaść poniżej zera. Warunki na drogach mogą więc być trudne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.51 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro