Reklama
Reklama

Telewizja CNBC wyemitowała program o szwajcarskiej rezydencji Jana Kulczyka

Sypialnia | fot. CNBC

Nazywana 'alpejskim pałacem' rezydencja miała być docelowym miejscem zamieszkania Jana Kulczyka. Zmarły w 2015 roku biznesmen zadbał przed śmiercią o każdy detal tego domu, ale nie zdążył w nim zamieszkać.

Dom zlokalizowany jest w St. Moritz, najdroższej i najbardziej prestiżowej górskiej miejscowości w Szwajcarii, w sąsiedztwie rezydencji rodziny Gucci i Abramowiczów. Obiekt ma 7 pięter - w większości wykutych w podziemnej skale. Zdjęcia z rezydencji oraz szczegóły na jej temat pokazała stacja telewizyjna CNBC.

Co w środku? Podziemne jezioro i prywatne spa o powierzchni 1000 m2. Jadalnia ze ścianą pokrytą 24 karatowym złotem. Sypialnia z futrami białych lisów w roli wykładziny na podłodze. Podziemny parking z obrotową rampą dla Bentleya. Bezpośrednie wyjście z domu na stok narciarski. A za oknami obłędne, górskie widoki.

Dziennikarka CNBC Senada Adzem, która jako jedna z niewielu osób była w tym domu powiedziała "został zaprojektowany tak, aby milionerom szczęka opadła". Wrażenie robi także cena obiektu. Wedle informacji CNBC, właściciele oczekują za rezydencję 600 mln złotych. Jest to obecnie najdroższy dom na sprzedaż w Szwajcarii. Co ciekawe, to najprawdopodobniej kwota na poziomie kosztów budowy tej nieruchomości - w 2014 roku, szwajcarski dziennik Neue Bücher Zeitung podawał, że koszt budowy rezydencji Kulczyka w St. Moritz wyniesie 150 mln franków szwajcarskich (ok 600 mln złotych).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
20℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro