Reklama

Notorycznie włamywał się do piwnic i kradł rowery

fot. Policja
fot. Policja

Grozi mu do 10 lat więzienia.

Mężczyzna działał na terenie Piły. Policjantów informowano o kradzieżach, do których dochodziło w piwnicach. Głównie ginęły z nich rowery, a straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. - Policjanci wytypowali osobę, która mogła być odpowiedzialna za te zdarzenia - wyjaśnia Żaneta Kowalska z pilskiej policji.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


W zeszłym tygodniu zatrzymano podejrzanego mężczyznę. To 30-latek z Piły. - Przyznał się do kradzieży z włamaniem do czterech piwnic na terenie Piły w ciągu kilku ostatnich kilku tygodni - dodaje. Dodatkowo ustalono, że mężczyzna podjął próbę włamania się do kolejnej piwnicy, ale nie udało się to. - Amator cudzego mienia wędrował po mieście i obserwował budynki mieszkalne. Kiedy pojawiła się okazja wejścia do środka, wykorzystywał ją. Do piwnic włamywał się poprzez uszkodzenie różnego rodzaju zabezpieczeń.

Złodziej sprzedawał skradzione rowery. Większość z nich udało się jednak odzyskać. Za kradzieże z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia. Wcześniej był już karany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro