Reklama
Reklama

Krysiewicza: przejechała po mężczyźnie leżącym na jezdni. Grożą jej trzy lata więzienia

fot. Policja
fot. Policja

Wracamy do sprawy pobicia mężczyzny i przejechania po nim autem na ulicy Krysiewicza w centrum Poznania.

W ubiegłym tygodniu policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który pobił Alberta R. na ulicy Krysiewicza 28 października. Ranny mężczyzna upadł na jezdnię. Funkcjonariusze wciąż szukają napastnika.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Pobicie nie zakończyło się "jedynie" upadkiem na ulicę. Po rannym i nieprzytomnym mężczyźnie przejechał samochód osobowy. Prokuratura ujawnia szczegóły. Wiadomo, że po mężczyźnie przejechał Volkswagen UP, którym jechała Marta Sz. - Postawiono jej zarzut popełnienia przestępstwa nieudzielenia pomocy - wyjaśnia Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej.

Kobieta jest podejrzana o to, że nie udzieliła pomocy leżącemu na jezdni Albertowi R. po uprzednim najechaniu na niego jedną osią pojazdu. - Mogła udzielić pomocy bez narażenia siebie i innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - dodaje.

Marta Sz. przyznała, że w tym miejscu i czasie jechała samochodem, ale zaprzeczyła, by przejechała po mężczyźnie. - Prokurator zastosował wobec niej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego. Za przestępstwo zarzucone podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
50.27 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro