Reklama

Dowiózł pacjentów buspasem do Centrum Onkologii, dostał mandat

Chodzi o nowy buspas na ulicy Garbary.

Zdaniem miasta, to właśnie szpital jest największym beneficjentem wprowadzenia buspasa na ulicy Garbary. - Daje możliwość poszukania miejsca parkingowego w rejonie, a także możliwość dojazdu karetkom czy innym służbom - mówi Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

Kierowcy dowożący pacjentów do szpitala mają jednak inne zdanie. Jeden z poznaniaków wjechał na buspas na ulicy Garbary z ulicy Św. Marii Magdaleny, kierował się w stronę szlabanu wjazdowego na teren Wielkopolskiego Centrum Onkologii, gdzie chciał wysadzić pacjentów. - Przejechałem 50-60 metrów buspasem. Po zjechaniu pod szlaban policja powiedziała, że mam szykować dokumenty - mówi Paweł.

Paweł dostał mandat w wysokości 100 złotych i 1 punkt karny. - Policjant powiedział, że powinienem jechać środkowym pasem. Gdy dojadę do miejsca, gdzie jest wolne, przy szlabanie, powinienem włączyć migacz, ustąpić samochodom, które są uprzywilejowane (np. autobus) i wtedy skręcić w prawo, przeciąć buspas i stanąć - mówi kierowca.

Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich tłumaczy, że wjechanie na buspas w celu dojechania do szpitala, nie powinno wiązać się z mandatem. - Chodzi o sytuację, w której kierowca chce zaparkować na wyznaczonym miejscu postojowym przy ulicy - mówi. Potwierdza to Miejski Inżynier Ruchu. - Dojazd do szpitala, do miejsc parkingowych, które tam są, jest legalny - podkreśla Dondajewski. - Można też jechać dalej buspasem i skręcić w prawo, jeśli się nie znalazło miejsca do zaparkowania - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro