Reklama
Reklama

W Poznaniu znika problem psich kup na chodnikach i skwerach?

fot. archiwum
fot. archiwum

Coraz mniej mandatów za brak sprzątania odchodów swojego psa wystawia w Poznaniu straż miejska.

- Władze wielokrotnie zapowiadały stosowanie sankcji (również surowych sankcji finansowych) za zaniechanie sprzątania po psach. Jestem zwolennikiem edukowania społeczeństwa i stosowania zachęt do dobrych zachowań. Jednakże w przypadku powtarzających się uchybień niezbędne okazuje się również stosowanie sankcji - tłumaczy radny miejskiej Andrzej Rataj.

Radny wystosował interpelację do prezydenta z pytaniem o to, ile mandatów w ostatnich latach nałożono na poznaniaków za brak sprzątania po swoich pupilach. Okazuje się, że w 2012 roku sankcji było około 260, ale już w 2013 - jedynie 61. Liczba ta wzrosła w 2016 roku do 117, a obecnie, w pierwszym półroczu 2017 roku, było ich 49. Niestety nie wiadomo ile z nich to kary grzywny, a ile jedynie pouczenia, bo straż miejska nie prowadzi takich statystyk.

- Z obserwacji prowadzonych przez patrole SM wynika, że w ostatnich latach znacznie wzrosła nie tylko świadomość obowiązku sprzątania zanieczyszczeń, ale również jego wykonywanie - zapewnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro