Reklama
Reklama

Komornik sprzedaje Pasaż 222 przy Grunwaldzkiej: należał do działacza na rzecz poszkodowanych przez banki

Komornik Marek Jessa zamierza sprzedać Pasaż 222 za co najmniej 6 milionów złotych. Pierwszą licytację zaplanowano na 11 października 2017.

Architektoniczną dumą Poznania z pewnością ten budynek nie jest, ale kojarzy go chyba każdy poznaniak. Działa tu hotel, restauracja, siedzibę ma kilka firm. Należy do Romana Sklepowicza, prawnika, założyciela Stowarzyszenia Poszkodowanych przez System Bankowy i Prawny. Sklepowicz w 2010 roku próbował zostać Prezydentem Polski, zarejestrował swój komitet wyborczy i ogłosił hasło: "prezydent zwykłych ludzi". Nazywał się wówczas "bankrutem" i "człowiekiem wyjętym spod prawa". Dziennikarzom Kuriera Porannego opowiadał o tym jak zamierzał zbudować kompleks hotelowy w Poznaniu, ale popadł w konflikt z bankiem - lawina ruszyła, a my zostaliśmy zmiażdżeni przez system bankowy, firmy windykacyjne i komorników. Nagle okazało się, że nie tylko jesteśmy bankrutami, ale i ludźmi wyjętymi spod prawa - mówił w 2010 roku.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Na 11 października 2017 zaplanowano licytację Pasażu 222. Dwupiętrowy obiekt mierzy 4639 m2. Komornik dokonał wyceny obiektu na kwotę 7 mln 987 tysięcy złotych, ale licytacja rozpocznie się od 3/4 tej sumy - 5 mln 990 tysięcy złotych.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro