Reklama
Reklama

14-latka zmarła po zatruciu narkotykami: pobrano za mało krwi, by wykonać badania?

Wciąż trwa ustalanie, jaką substancją zatruła się 14-latka, która zmarła 31 sierpnia w szpitalu dziecięcym w Poznaniu. Dziewczyna trafiła na oddział po tym, jak paliła ze znajomymi marihuanę.

Nikola po zapaleniu suszu (miała to być marihuana) źle się poczuła i ostatecznie trafiła do szpitala. Jej stan przez kilka dni był oceniany jako krytyczny. 31 sierpnia zmarła. Dziś do sprawy wraca Piotr Żytnicki z Gazety Wyborczej. Jak informuje, wciąż nie ustalono jaką konkretnie substancją zatruła się dziewczyna. A przeprowadzenie szerokich badań jest wyjątkowo trudne - specjaliści dysponują bardzo małą ilości krwi 14-latki. Najpierw trzeba więc ustalić czego konkretnie chcą szukać lekarze. Dopiero wtedy zostaną przeprowadzone badania. Krew pozostaje zamrożona w Zakładzie Medycyny Sądowej. Z informacji GW wynika, że śledczy podejrzewają co mogła zażyć 14-latka (nieoficjalnie wiadomo, że to dopalacz), a to może ułatwić sprawę.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W związku ze sprawą zatrzymano 7 osób. Cztery z nich przebywają w areszcie, 1 została objęta policyjnym dozorem, a dwie nieletnie osoby trafiły do ośrodka wychowawczego. Osobie lub osobom, które poczęstowały 14-latkę narkotykami może grozić do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
89.66 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro