Reklama

W Poznaniu zaczyna się sezon grzewczy

Mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowych zastanawiają się, kiedy grzejniki w ich mieszkaniach zrobią się ciepłe. Choć wciąż mamy lato, nie da się ukryć, że temperatury spadają.

Noce w Poznaniu robią się coraz chłodniejsze - termometry pokazują już nawet mniej niż 10 stopni Celsjusza. A im bliżej jesieni, tym będzie zimniej. Tymczasem poznańskie spółdzielnie mieszkaniowe nie włączyły jeszcze ogrzewania. - W tym tygodniu przeprowadzamy ostatnie prace związane z przygotowaniem do sezonu grzewczego i chcielibyśmy włączyć ogrzewanie w przyszłym tygodniu - mówi Julia Tritt z SM Osiedle Młodych.

Bartłomiej Pawluk z Veolii przyznaje, że do tej pory jedynie administratorzy pojedynczych budynków z Poznania zwrócili się z prośbą o uruchomienie ogrzewania. - Czekamy na sygnały od spółdzielni mieszkaniowych. My jesteśmy w pełnej gotowości - zapewnia.

Gdy już ciepło bez przeszkód może płynąć do węzłów np. na terenie spółdzielni, kluczowa jest temperatura powietrza. To, czy grzejniki w naszych mieszkaniach będą ciepłe, jest uzależnione od temperatury powietrza na zewnątrz. Jeśli więc temperatura spada poniżej ustalonego poziomu, wówczas ciepło płynie do mieszkań.

Większość administratorów budynków już w sierpniu informowała mieszkańców o konieczności maksymalnego rozkręcenia zaworów przy grzejnikach. To konieczne by m.in. odpowietrzyć kaloryfery. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście - warto zrobić to jak najszybciej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro