Reklama

Po strzelaninie w Baranowie: zatrzymano mężczyznę. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Policja zatrzymała mężczyznę, który jest podejrzany o udział w strzelaninie na stacji benzynowej w Baranowie.

- Policjanci we wtorek, 15 sierpnia, w jednej z podpoznańskich miejscowości zatrzymali 39-letniego mężczyznę. Materiał dowodowy, którym dysponują policjanci wskazuje, że zatrzymany na stacji benzynowej w Baranowie użył broni wobec innego mężczyzny, który został ranny w nogę - wyjaśnia Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

O sprawie pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. 10 sierpnia na stacji w Baranowie miała miejsce strzelanina. Gdy funkcjonariusze, zaalarmowani przez świadków, dotarli na miejsce, nikogo tam już nie zastali. Sprawca jak i pokrzywdzony uciekli. - Nieco później ze szpitala nadeszła wiadomość, że ranny mężczyzna sam zgłosił się do lekarza - dodaje.

Prokuratura zakwalifikowała zdarzenie jako usiłowanie zabójstwa. Zatrzymanemu mężczyźnie postawiono zarzut i aresztowano go.

Gazeta Wyborcza podaje, że ranny w strzelaninie został "Makumba" - członek bojówki Lecha Poznań. Zasłania się niepamięcią i nie chce rozmawiać z policją. Zatrzymany napastnik nie był wcześniej karany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
7.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro