Reklama
Reklama

Brat Ewy Tylman: zatrudnienie Krzysztofa Rutkowskiego było największym błędem

Krzysztof Rutkowski jadąc do Poznania zrobił sobie zdjęcie, które umieścił w internecie | fot. Instagram Krzysztofa Rutkowskiego
Krzysztof Rutkowski jadąc do Poznania zrobił sobie zdjęcie, które umieścił w internecie | fot. Instagram Krzysztofa Rutkowskiego

W środę odbyła się ostatnia przed wakacjami rozprawa w sprawie zabójstwa Ewy Tylman. Przesłuchiwano trzech świadków, w tym Krzysztofa Rutkowskiego, który spóźnił się do sądu.

Wśród przesłuchiwanych w środę osób był policjant (zeznawał w kominiarce), który brał udział w zatrzymaniu Adama Z. Z jego zeznań wynika, że po zatrzymaniu Adam Z. miał powtarzać, że Tylman wyciągała do niego ręce i "oddalała się w mrok". Drugim zeznającym był kolega Adama Z., który także uczestniczył w imprezie firmowej z Ewą Tylman. Opowiadał w jakich lokalach się bawili. Przyznał, że gdy wychodził z klubu Mixtura przy ulicy Wrocławskiej, Adam Z. i Ewa Tylman zostali w nim jako ostatni z uczestników imprezy. Mężczyzna zeznał, że Z. mówił mu, że nie pamięta drogi z klubu do domu.

Ostatnim przesłuchiwanym świadkiem był Krzysztof Rutkowski, który... spóźnił się do sądu. Miał być przesłuchiwany o 11.00, ale do budynku dotarł z kilkunastominutowym opóźnieniem. Rutkowski zaangażował się w poszukiwania Ewy Tylman na prośbę jej rodziny. Rutkowski opowiadał o swoim "śledztwie", ale pełnomocnicy rodziny Ewy Tylman podsumowali jego zeznania jako nic nie wnoszące do sprawy. Z protokołów odczytanych w środę na sądowej sali można było się dowiedzieć, że Rutkowski podejrzewał brata Ewy Tylman, Piotra, o udział w zniknięciu kobiety. Piotr Tylman po zakończeniu rozprawy przyznał, że zatrudnienie Rutkowskiego było największym błędem.

Środowa rozprawa była ostatnią przed wakacyjną przerwą. Kolejną zaplanowano na wrzesień. Adam Z. oskarżony jest o zabójstwo Ewy Tylman z zamiarem ewentualnym. Wypuszczono go z aresztu, co może się przekładać na zmianę kwalifikacji jego czynu na nieudzielenie pomocy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
11.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro